Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Chemik wywiązał się z roli faworyta i bez większych problemów wygrał we Wrocławiu

TL: Chemik wywiązał się z roli faworyta i bez większych problemów wygrał we Wrocławiu

fot. Michał Szymański

Mimo słabszej gry w meczach z zespołami z górnej części tabeli TAURON Ligi, Chemik Police wywiązał się z roli faworyta w starciu z #VolleyWrocław i wygrał bez straty seta. Wrocławianki nie poddały się jednak bez walki. Najwięcej emocji przyniosła premierowa odsłona, o której wyniku zdecydowała dopiero gra na przewagi.

Mecz asem serwisowym otworzyła Fabiola. Regine Bidias miała okazję na przejęcie prowadzenia, ale pomyliła się w kontrze. Przewaga Chemika utrzymywała się, ale to głównie przez błędy w ataku miejscowych. Chemik grał swoje w ataku, choć gdy pomyliła się w nim Jovana Brakocević-Canzian wynik wyrównał się po 7. Na prowadzenie #VolleyWrocław trzeba było czekać tylko chwilę. Policzanki szybko wygrały trzy kolejne akcje i tę różnicę wrocławianki odrobiły. Po kontrze Julii Szczurowskiej był remis 13:13 i w kolejnych akcjach toczył się wyrównany bój. Miejscowe po bloku na Martynie Łukasik odzyskały prowadzenie (17:16), a kolejny punkt wpadł im po błędzie ustawienia rywalek. Wrocławianki utrzymywały przewagę, tym bardziej, że dobrze funkcjonował ich blok (20:18). Agnieszka Korneluk zaczęła kończyć piłki w ataku, co pozwoliło mistrzyniom Polski od razu wyrównać, a po udanym bloku i kontrze Brakocević-Canzian wrócić na czoło (22:20). I tym razem ekipa trenera Maska wyrównała – po autowym ataku rywalek. Mimo tego, to Chemik miał piłkę setową po uderzeniu Martyny Czyrniańskiej, kolejną – po bloku na kontratakującej Bidias. Zaciętą końcówkę mądrzej rozegrały mistrzynie Polski, wygrywając po ataku serbskiej atakującej.Bardzo dobre zagrywki Martyny Łukasik pozwoliły odskoczyć Chemikowi już w pierwszych akcjach (4:0), ale Biadias też nie pozostawała dłużna i przy jej serwisach wrocławianki odmieniły sytuację punktową (5:4). To ten element odgrywał kluczową rolę w tej części meczu, a prowadzenie dla Chemika odzyskała nim Czyrniańska. Obie ekipy grały dobre spotkanie i co rusz zmieniały się na prowadzeniu. Dla miejscowych odzyskała je po kilku wymianach Bidias (12:11), ale dwa punkty bezpośrednio z zagrywki Łukasik od razu przywrócił na czoło przyjezdne (14:12). Policzanki wykorzystały w pełni moment słabszej gry rywalek i po bloku Brakocević-Canzian/Korneluk oraz kolejnym serwisie Łukasik prowadziły 17:12. Przewaga mistrzyń Polski szybko rosła, wrocławianki miały coraz większe problemy. Przy zagrywkach Agnieszki Korneluk Chemik uciekł na 21:13, a w kolejnych akcjach tylko potwierdzał swoją wyższość, wygrywając seta po udanej kontrze.

Wrocławianki nie składały broni i walczyły dalej, prowadząc po pierwszych akcjach. Jednak kiedy Iga Wasilewska zablokowała Joannę Pacak, Chemik objął prowadzenie 5:4. Podwyższył je także blok na Bidias (7:5). Brazylijka od razu zrewanżowała się tym samym (7:7). Długi czas toczyła się wyrównana walka i gdy Szczurowska wykorzystała kontrę, cały czas był remis 13:13. Po długim boju Chemik zaczął łapać wiatr w żagle, ale ponownie – głównie po błędach w ataku przeciwniczek. Gdy najpierw w siatkę uderzyła Szczurowska, a następnie została zatrzymana przez Czyrniańską, policzanki wypracowały w odpowiednim momencie przewagę (21:17). To nie było wszystko, na co jest stać #VolleyWrocław. Po dwóch punktach z zagrywki Anny Bączyńskiej grę przerwał szkoleniowiec Chemika, a jego drużyna prowadziła już tylko 20:21. Zespół przyjezdnych nie wypuścił prowadzenia z rąk. Piłkę setową dała mu Czyrniańska i ona też punktem z pola zagrywki zamknęła rywalizację w całym spotkaniu.

MVP: Martyna Łukasik

#VolleyWrocław – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(27:29, 15:25, 21:25)

Składy zespołów:
#Volley: Muhlsteinova, Witowska (5), Bączyńska (12), Bidias (14), Szczurowska (11), Pacak (7), Saad (libero) oraz Szady, Cembrzyńska i Kamińska
Chemik: Almeida de Sousa (3), Korneluk (12), Czyrniańska (16), Łukasik (15), Brakocević-Canzian (11), Wasilewska (8), Stenzel (libero) oraz Kowalewska (1), Połeć i Sikorska (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę