Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Chemik się przełamał i w końcu wygrał, ale stracił Salas

TL: Chemik się przełamał i w końcu wygrał, ale stracił Salas

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police po dwóch porażkach na inaugurację sezonu w końcu wygrały spotkanie ligowe. Podopieczne trenera Ferhata Akbasa pokonały we własnej hali 3:0 BKS Stal Bielsko-Biała, jednak radość z wygranego meczu zmąciła kontuzja Wilmy Salas. Kubańska przyjmująca została zniesiona z boiska już w pierwszym secie. Dla BKS-u była to pierwsza porażka w sezonie po trzech wygranych meczach w pierwszych kolejkach.

Po udanym bloku Chemik prowadził w pierwszym secie 2:0, ale cztery kolejne akcje wygrały bielszczanki. Chemik po błędzie rywalek, jakim był atak w antenkę, wyrównał na 4:4. Wynik oscylował wokół remisu. Przy zagrywce Agnieszki Kąkolewskiej policzanki odskoczyły na 8:6 grając czujnie przy siatce. Na 10:10 wyrównała Weronika Szlagowska. Po stronie Chemika aktywna była Wilma Salas, zawodniczka ta jednak po ataku na 12:11 doznała  groźnie wyglądającego urazu i nie była w stanie opuścić boiska o własnych siłach. W jej miejsce pojawiła się na boisku Natalia Mędrzyk.  Oba zespoły cały czas były w kontakcie punktowym. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć. Po polickiej stronie dobrze radziły sobie środkowe, ale to po ataku Jovany Brakocević-Canzian policzanki prowadziły 17:16. Na 19:17 prowadzenie Chemika podwyższyła Mędrzyk. Bielszczanki natychmiast wyrównały, ale w końcówce mistrzynie Polski podkręciły tempo. Punktowały Brakocevic-Canzian i Agnieszka Kąkolewska, do tego doszły błędy rywalek (24:20). Set zakończył się zepsutą zagrywką przeciwniczek.

W drugiej odsłonie po ataku Natalii Mędrzyk było 1:1. Początek był wyrównany, ale kiedy zagrywką popracowała Marlena Kowalewska, a jej koleżanki dołożyły blok mistrzynie Polski odskoczyły na 5:3. Bielszczanki wyrównały na 5:5 zatrzymując Brakocević–Canzian. Policzanki dobrze pracowały blokiem i pozwoliło im to odskoczyć na 10:7, a dodatkowo zagrywką pracowała Agnieszka Kąkolewska. Przyjezdne najpierw zdołały zbliżyć się na jedno oczko, a po autowym ataku Brakocević-Canzian było już 13:13. W kolejnej akcji Serbka już się nie pomyliła, a dodatkowo zadziałał blok i o przerwę poprosił Bartłomiej Piekarczyk. Po nim jednak wynik na 16:13 dla gospodyń atakiem ustaliła Natalia Mędrzyk. Policzanki kontrolowały boiskowe wydarzenia, po autowym atak Andrei Kossanyovej było 19:15 i Bartłomiej Piekarczyk wykorzystał kolejną przerwę na żądanie. Nic to nie dało, po niej skuteczna w ataku były Agnieszka Kąkolewska i Jovana Brakocević-Canzian, a z pola zagrywki nie schodziła Natalia Mędrzyk. Do tego doszły także błędy przyjezdnych (22:15). Piłki setowe swojej drużynie atakiem na 24:18 dała Brakocević-Canzian. Bielszczanki obroniły dwie z nich, ale po chwili w meczu było już 2:0.

Przyjezdne lepiej weszły w trzecią odsłonę (2:0), a pierwszy punkt Chemikowi dała Katarzyna Połeć. Kiedy Weronika Szlagowska zaatakowała w siatkę, na tablicy pojawił się remis. Przy zagrywce Katarzyny Połeć zrobiło się 5:2 i Bartłomiej Piekarczyk zareagował prosząc o przerwę na żądanie. Dobrze prezentowała się Agnieszka Kąkolewska punktując blokiem i atakiem (8:4). Prowadzenie swojej ekipy do 12:7 atakiem i zagrywką podwyższyła Martyna Łukasik. Rywalki ambitnie starały się odrabiać straty, ale nie potrafiły znaleźć argumentów na lepiej dysponowane siatkarki Chemika, dodatkowo popełniały sporo własnych błędów (9:16). Pod siatką dzieliła i rządziła Agnieszka Kąkolewska (18:10). Policzanki pewnie zmierzały po wygraną 3:0, zbicie Indy Baijens dało rezultat 20:11. BKS w końcówce poderwał się na chwilę do walki, dobrze zagrywała Diana Dąbrowska. Wynik na 25:17 ustaliła Baijens.

MVP: Jovana Brakocević-Canzian

Grupa Azoty Chemik Police – BKS Stal Bielsko-Biała 3:0
(25:21, 25:20, 25:17)

Chemik: Kowalewska (3), Kąkolewska (13), Brakocević-Canzian (13), Połeć (5), Salas (2), Łukasik (5), Maj-Erwardt (libero) oraz Baijens (3), Mędrzyk (6), Żurawska i Bałdyga
BKS: Janiuk (2), Kossanyiova (5), Świrad (1), Orvosova (11), Szlagowska (7), Gajewska (1), Szczygłowska (libero) oraz Kazała (6), Drużkowska (4), Wawrzyniak (1), Dąbrowska (2) i Witowska