Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Chemik lepszy po raz trzeci

TL: Chemik lepszy po raz trzeci

Nie ma w ostatnim czasie drużyn w Polsce, które spotykałyby się częściej niż BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała i Grupa Azoty Chemik Police. W ciągu ostatnich dwóch tygodni to już trzecie starcie tych ekip. Tym razem spotkały się w ramach TAURON Ligi. Podobnie jak w przypadku starć w Pucharze CEV znów lepszy okazał się Chemik.

Pierwsze akcje meczu były bardzo ciekawe. Nie brakowało udanych ataków, ale i też celnych zagrywek. Prowadzenie co trochę zmieniało więc strony boiska. Policzanki trochę częściej grały blokiem, ale wtedy też rywalki kontrowały, a wynik był na styku. Gdy po raz kolejny tym elementem punktowała Agnieszka Korneluk, Chemik prowadził 11:10. Skuteczna Kertu Laak i w bloku i w ataku szybko odzyskała przewagę dla BKS-u. Miejscowe, wchodząc w decydującą fazę seta, zaczęły się mylić, ale szybko znowu wyrównały (20:20). Ważne ataki kończyła Monika Fedusio, a ostatnie słowo należało do Sahin i mimo że BKS walczył, set padł łupem Chemika.

Ekipa gospodarzy rozpoczęła kolejną odsłonę od prowadzenia 3:0, ale bloki Korneluk szybko wyrównały wynik. W kolejnych akcjach toczyła się wyrównana walka. BKS był bardzo ofensywny, a policzanki ratowały się blokiem. Po kontrze Pauliny Damaske to bielszczanki prowadziły 9:7. Do kolejnego remisu serwisem szybko doprowadziła Sahin. Przy zagrywkach Bruny Honorio Chemik zaczął bronić i kończyć kolejne akcje. Świetnie spisywała się Korneluk, a przyjezdne odskoczyły na 16:12. W końcówce blokiem zagrała też Pierzchała, a ostatnie akcje należały do Korneluk, która również blokiem zamknęła seta.

Dwie wygrane partie mocno podbudowały Chemika, który próbował wypracować przewagę na początku kolejnej. Joanna Pacak blokiem i Paulina Majkowska zagrywką doprowadziły jeszcze do remisu 8:8, ale z czasem policzanki zaczęły odjeżdżać z wynikiem. BKS popełniał błędy, natomiast rywalki kończyły kontry (14:10). Im bliżej końca, tym po stronie miejscowych pomyłek było coraz więcej (20:13). Nie zmieniło się to do ostatniego gwizdka sędziego, a ostatni punkt w meczu zdobyła Monika Fedusio.

MVP: Agnieszka Korneluk

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police 0:3
(23:25, 17:25, 19:25)

BKS: Nowicka, Pacak (8), Laak (9), Majkowska (9), Damaske (10), Bidias (9), Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Ciesielczyk (1), Borowczak (2), Stachowicz i Abramajtys
Chemik: Inneh-Varga (1), Kowalewska (2), Korneluk (12), Sahin (8), Fedusio (12), Pierzchała (8), Grajber-Nowakowska (libero) oraz Honorio (12)