Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Cenny triumf Radomki nad Pałacem

TL: Cenny triumf Radomki nad Pałacem

Premierowa odsłona starcia Radomki Radom z Pałacem Bydgoszcz to wręcz siatkarski nokaut w wykonaniu miejscowych, które nie tylko grały swoją siatkówkę, ale również wykorzystały pomyłki rywalek i wygrały premierową odsłonę aż 25:10. Wystarczyło, że podopieczne Mirosława Zawieracza wyeliminowały błędy, a także wzmocniły zagrywkę, dzięki czemu po walce na przewagi doprowadziły do wyrównania. Radomianki nie podłamały się, dobrze spisywały się w bloku i rozstrzygnęły na swoją korzyść końcówkę. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza nie zwalniały tempa, dzięki czemu zanotowały cenne zwycięstwo za trzy punkty.

Już od pierwszych akcji Anneclaire Ter Brugge popełniała błędy, co zwiastowało, że nie będzie łatwo zastąpić Monikę Gałkowską. W siatkę wpadła Ewelina Żurowska (4:2), w ataku i w bloku szalała Justyna Łukasik, dodatkowo w polu serwisowym spore szkody rywalkom wyrządzała Ellen Braga i nagle zrobiło się 8:2. Serię przerwało dopiero skuteczne zbicie Żurowskiej, ale inicjatywa leżała po stronie Radomki. Kilka ważnych akcji skończyła Natalia Murek, którą wspierała bezbłędna Łukasik (15:7). Bydgoszczanki oddawały przeciwniczkom masę punktów po swoich pomyłkach, całkowicie zagubiona była Ter Brugge (8:21). Na domiar złego set zakończyła zepsuta zagrywka Pałacu przy stanie 25:10.

Ciężar gry na swoje barki starała się przejąć Żurowska. Zawodniczka nie tylko stanowiła o sile ofensywnej, ale również dbała o dokładne dogranie. Gdy Ellen Braga nie przyjęła zagrywki, ekipa gości wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Margarita Stepanenko poradziła sobie z sytuacyjnej piłki, zmniejszając straty do minimum (9:10). Chwilę później została jednak zablokowana. Tym razem to siatkarki E.Leclerc Radomki miały problemy ze skończeniem akcji, choć po szczęśliwej obronie Krystyny Strasz piłka wpadła w pole rywalek. Po tym, jak przechodzącą wykorzystała Koleta Łyszkiewicz, zareagować musiał Błażej Krzyształowicz (13:17). Wydawało się, że jego podopieczne wygrały ważną i długą kontrę, ale po wideo weryfikacji okazało się, że piłka przy próbie obrony była już w boisku. Nic nie wskazywało, że w tym secie mogą być jeszcze emocje, Pałac prowadził 24:21. Jednak przypomniała o sobie Murek, zatrzymana została Łyszkiewicz i zrobiło się po 24. Końcówka była zacięta, ostatecznie dzięki atakowi blok – aut Żurowskiej bydgoszczanki doprowadziły do wyrównania w meczu (27:25).

Taki wynik uskrzydlił zawodniczki Pałacu, nie do zatrzymania była Łyszkiewicz. Znów dobrze spisywał się blok Radomki, dodatkowo Stepanenko posłała piłkę w antenkę po rękach rywalek (5:5). Świetnie w obronie radziła sobie Strasz, dając Murek i jej koleżankom okazję do kontr. W środkowej fazie seta walka była dość wyrównana, raz jedna, raz druga ekipa wygrywała akcje. Po serii bloków radomianek o czas poprosił Mirosław Zawieracz (15:17). Wydarzenia na boisku szybko się zmieniły, Łyszkiewicz zaskoczyła przeciwniczki i Krzyształowicz wykorzystał przerwę (18:19). Końcówka należała do Ellen Bragi, umiejętnie obijającej ręce rywalek. Po jej kiwce było 25:22.

Na początku czwartej partii dobrze zaprezentowała się Martyna Świrad, przy jej zagrywce Radomka prowadziła 4:1. Ter Brugge wciąż nie mogła złapać właściwego rytmu – po tym, jak posłała piłkę daleko w aut, grę przerwał Mirosław Zawieracz (5:9). Szybko poprosił o kolejną przerwę, bowiem asa dorzuciła Murek (12:6). Jeszcze nadzieje w serca zawodniczek z Bydgoszczy starała się wlać Ewelina Żurowska, ale z każdą następną wymianą była już lepiej pilnowana. W grze ofensywnej brylowała Natalia Murek (21:15, 23:16) i to właśnie ta siatkarka zakończyła mecz, obijając blok w ataku z II linii (25:17).

MVP: Justyna Łukasik

E.Leclerc MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:10, 27:29, 25:22, 25:17)

Radomka: Stepanenko (20), Braga (16), Murek (15), Łukasik (13), Świrad (9), Bugg (1), Strasz (libero) oraz Jasek (3), Zaborowska (1), Samara, Biała
Pałac: Łyszkiewicz (16), Żurowska (12), Lewandowska (10), Ter Brugge (8), Różyńska (6), Bałdyga (3), Witkowska (libero) oraz Nowakowska (2), Mazurek,