Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Cenny komplet punktów bydgoszczanek

TL: Cenny komplet punktów bydgoszczanek

Metalkas Pałac Bydgoszcz dopisał do swojego konta ważny komplet punktów. Bydgoszczanki z wysokiego c weszły w mecz z #VolleyWrocław, wygrywając do 11. Wrocławianki szybko się otrząsnęły i drugą partię zapisały na swoim koncie. Przyjezdne jednak nie były w stanie kontynuować skutecznej gry. Dwa kolejne sety ponownie padły łupem siatkarek z Bydgoszczy. MVP wybrano Joannę Sikorską, która w ciągu czterech setów zdobyła 30 punktów.

ZNAKOMITE OTWARCIE GOSPODYŃ

Punkty zdobyte atakiem i zagrywką przez Joannę Sikorską pozwoliły bydgoszczankom odskoczyć na początku meczu na dwa oczka (4:2). Siatkarki z Wrocławia jednak szybko wyrównały po błędzie Paluszkiewicz (5:5). Za sprawą ataku Dominiki Witowskiej, zagrywki Martyny Gorzkiewicz i błędów rywalek gospodynie ponownie odskoczyły, tym razem na cztery oczka (10:6). Pałac przejął pełną kontrolę nad wydarzeniami, zagrywką punktowała Pola Nowakowska, a w ataku nie zawodziła Joanna Sikorska (14:7). W szeregach #VolleyWrocław mnożyły się błędy w ataku (9:18), do tego zagrywką popracowała Ewelina Żurowska (10:23). Jednostronnego seta zakończyła asem serwisowym Paluszkiewicz.

POWRÓT DO GRY #VOLLEYWROCŁAW

Dobra gra w ataku pozwoliła wrocławiankom na początku kolejnej odsłony prowadzić 6:3. Przeciwniczki jednak za sprawą zagrywki Paluszkiewicz szybko zbliżyły się na jeden punkt (5:6). Po stronie #Volley’a skuteczność utrzymywały Julia Szczurowska i Joanna Chorąża, ataki zwłaszcza tej pierwszej pozwoliły przyjezdnym prowadzić 10:6. Do ofensywy poderwały się jednak siatkarki Pałacu i ponownie zbliżyły się na punkt, a po bloku Dominiki Witowskiej było 11:11. Wynik oscylował wokół remisu, w bloku punktowała Witowska i to Pałac prowadził 18:17. Dalej jednak trwała walka punkt za punkt. Dopiero za sprawą bloku wrocławianki wypracowały sobie wynik 20:18. Pałac jednak natychmiast wyrównał po atakach Nowakowskiej i Sikorskiej. Końcówka należała jednak do wrocławianek, które od stanu 20:20 wygrały cztery kolejne akcje (24:20). Set zakończył się błędem dotknięcia siatki przez bydgoszczanki.

DOMINACJA  I TRZY PUNKTY DLA PAŁACU

Na początku seta numer trzy obie ekipy punktowały na przemian dwupunktowymi miniseriami. Liderką Pałacu była Joanna Sikorska, swoje robiła też Ewelina Żurowska i zrobiło się 8:3. Przyjezdne jednak robiły, co mogły aby odrobić straty i w efekcie zbliżyły się na 10:11 po zagrywce Szady. Pałac jednak znów odjechał, kiedy to swoje kolejne akcje kończyła Sikorska, a zagrywkę dołożyła Witowska (15:11). Pałac dominował na boisku, punktowała Paluszkiewicz, a asa serwisowego dołożyła Żurowska (20:13). Atak Witowskiej dał bydgoszczankom piłki setowe (24:18), zmagania w tej części meczu zakończyła Joanna Sikorska.

Za sprawą Sikorskiej Pałac odskoczył na 6:3, w ataku myliła się Julia Szczurowska (4:8). Po stronie Pałacu zaczęły mnożyć się błędy, co wykorzystały rywalki wyrównując na 9:9. Dobra gra Witowskiej i Sikorskiej pozwoliła jednak Pałacowi nieco odbudować przewagę (13:10), a po kolejnych błędach wrocławianek było już 16:11. Bydgoszczanki zmierzały po trzy punkty, po ataku Żurowskiej było 20:14. Nadal nie zawodziła Joanna Sikorska, a swoje dołożyła też Pola Nowakowska (22:15). Seta i mecz zakończyły nieudane ataki wrocławianek.

MVP: Joanna Sikorska

Metalkas Pałac Bydgoszcz – #VolleyWrocław 3:1
(25:11, 21:25, 25:19, 25:16)

Pałac: Gorzkiewicz (2), Żurowska (11), Nowakowska (14), Sikorska (30), Paluszkiewicz (9), Witowska (13), Saad (libero)
Volley: Szczurowska (17), Lewandowska (10), Muhlsteinova (1), Bączyńska (7), Ponikowska (6), Stronias (2), Pawłowska (libero) oraz Gromadowska, Gancarz (4), Szady (4), Stancelewska (3) i Chorąża (4)