Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Budowlani zrewanżowali się Radomce

TL: Budowlani zrewanżowali się Radomce

fot. Michał Szymański

W pierwszej kolejce sezonu Grot Budowlani Łódź musieli przełknąć gorycz porażki u siebie z Moyą Radomką Lotnisko Radom. Teraz wzięli rewanż i na boisku rywala również zgarnęły trzy punkty, przegrywając tylko jednego seta na przewagi. 

Grot Budowlani Łódź mogli już liczyć na pomoc nowej środkowej, Marty Pol. Gospodynie z Radomia musiały sobie zaś poradzić bez Gozde Ylmaz i Samary Rodrigues. Łódzki zespół wybiegł na boisko bardzo zmotywowany, a trener Maciej Biernat tym razem postawił na duet LisiakSobolska-Tarasova w roli środkowych. Świetnie w ataku czuła się Fedusio (7:3), zaś problemy ze skutecznością miała Małgorzata Jasek, która szybko została zastąpiona przez Margatitę Stepanenko. Wejście Azerki jednak nie pomogło i dobrą obroną zespół z Łodzi wypracowywał sobie wiele okazji do kontrataku. Blok na Murek sprawił, że Grot Budowlani prowadzili aż (20:12) i chwilę później seta atakiem po prostej zakończyła Kazała (25:17).Radomka wyraźnie lepiej zaczęła drugiego seta. Mądrym pomysłem była zmiana taktyki zagrywki. Bardziej obciążoną siatkarką rywala była tym razem Monika Fedusio. Znakomicie w ataku już czuła się Małgorzata Jasek, a po błędzie Polak na siatce było już (17:11) dla gospodyń. Chwilę później w polu zagrywki stanęła Adrianna Kukulska i Budowlane rozpoczęły spektakularną pogoń. Nieco pomogły również błędy własne Radomki. Po bloku na Murek to Budowlane prowadziły, ale zespołowi doświadczeniem pomogła Margarita Stepanenko i to atak Murek postawił kropkę nad i doprowadzając do remisu (26:24).

Po znakomitym wejściu trener Biernat zdecydował się zatrzymać Adriannę Kukulską na boisku także w trzecim secie. Co odpłaciło się świetną pracą przyjmującej w drugiej linii. Coraz ciężej było jednak skończyć piłkę w ataku, a to przekładało się na coraz dłuższe wymiany. Znakomicie w obronie pracowały także obie libero. Budowlane zanotowały przestój w środkowej fazie seta prowadząc przez większość i po bloku na Lisiak to Radomka prowadziła (17:16). Od tego momentu siatkarki z Łodzi odzyskały koncentrację. Swoje zrobiła także pewna dłoń w ataku Melis Durul. To Turczynka zakończyła seta (25:18).

Łodzianki bardzo zmotywował punkt zdobyty obroną przez Dominikę Sobolską-Tarasovą na początku seta (4:7). Udało się kontrolować przebieg całego seta, a siatkarki z Radomia coraz bardziej biły głową w ścianę. Skuteczność w ataku straciła także Margarita Stepanenko, a w trakcie seta okazało się że kłopot zdrowotny ma również Małgorzata Jasek. Znakomicie pracował łódzki blok, a seta i mecz zakończył as serwisowy Moniki Fedusio (25:16).

MVP: Melis Durul

Moya Radomka Lotnisko Radom – Grot Budowlani Łódź 1:3
(17:25, 26:24, 18:25, 16:25)

Składy zespołów:
Radomka: Świrad (4 pkt.), Jasek (9), Braga (12), Murek (11), Łukasik (3), Bugg (1), Strasz (libero) oraz Stepanenko (9), Zaborowska (1), Biała (1) i Moskwa (4)
Budowlani: Lisiak (7), Łazowska (2), Durul (21), Kazała (4), Fedusio (19), Sobolska-Tarasova (11), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Kukulska (5), Kąkol i Polak

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę