Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Budowlani zrewanżowali się Radomce

TL: Budowlani zrewanżowali się Radomce

W pierwszej kolejce sezonu Grot Budowlani Łódź musieli przełknąć gorycz porażki u siebie z Moyą Radomką Lotnisko Radom. Teraz wzięli rewanż i na boisku rywala również zgarnęły trzy punkty, przegrywając tylko jednego seta na przewagi.

Grot Budowlani Łódź mogli już liczyć na pomoc nowej środkowej, Marty Pol. Gospodynie z Radomia musiały sobie zaś poradzić bez Gozde Ylmaz i Samary Rodrigues. Łódzki zespół wybiegł na boisko bardzo zmotywowany, a trener Maciej Biernat tym razem postawił na duet LisiakSobolska-Tarasova w roli środkowych. Świetnie w ataku czuła się Fedusio (7:3), zaś problemy ze skutecznością miała Małgorzata Jasek, która szybko została zastąpiona przez Margatitę Stepanenko. Wejście Azerki jednak nie pomogło i dobrą obroną zespół z Łodzi wypracowywał sobie wiele okazji do kontrataku. Blok na Murek sprawił, że Grot Budowlani prowadzili aż (20:12) i chwilę później seta atakiem po prostej zakończyła Kazała (25:17).

Radomka wyraźnie lepiej zaczęła drugiego seta. Mądrym pomysłem była zmiana taktyki zagrywki. Bardziej obciążoną siatkarką rywala była tym razem Monika Fedusio. Znakomicie w ataku już czuła się Małgorzata Jasek, a po błędzie Polak na siatce było już (17:11) dla gospodyń. Chwilę później w polu zagrywki stanęła Adrianna Kukulska i Budowlane rozpoczęły spektakularną pogoń. Nieco pomogły również błędy własne Radomki. Po bloku na Murek to Budowlane prowadziły, ale zespołowi doświadczeniem pomogła Margarita Stepanenko i to atak Murek postawił kropkę nad i doprowadzając do remisu (26:24).

Po znakomitym wejściu trener Biernat zdecydował się zatrzymać Adriannę Kukulską na boisku także w trzecim secie. Co odpłaciło się świetną pracą przyjmującej w drugiej linii. Coraz ciężej było jednak skończyć piłkę w ataku, a to przekładało się na coraz dłuższe wymiany. Znakomicie w obronie pracowały także obie libero. Budowlane zanotowały przestój w środkowej fazie seta prowadząc przez większość i po bloku na Lisiak to Radomka prowadziła (17:16). Od tego momentu siatkarki z Łodzi odzyskały koncentrację. Swoje zrobiła także pewna dłoń w ataku Melis Durul. To Turczynka zakończyła seta (25:18).

Łodzianki bardzo zmotywował punkt zdobyty obroną przez Dominikę Sobolską-Tarasovą na początku seta (4:7). Udało się kontrolować przebieg całego seta, a siatkarki z Radomia coraz bardziej biły głową w ścianę. Skuteczność w ataku straciła także Margarita Stepanenko, a w trakcie seta okazało się że kłopot zdrowotny ma również Małgorzata Jasek. Znakomicie pracował łódzki blok, a seta i mecz zakończył as serwisowy Moniki Fedusio (25:16).

MVP: Melis Durul

Moya Radomka Lotnisko Radom – Grot Budowlani Łódź 1:3
(17:25, 26:24, 18:25, 16:25)

Radomka: Świrad (4 pkt.), Jasek (9), Braga (12), Murek (11), Łukasik (3), Bugg (1), Strasz (libero) oraz Stepanenko (9), Zaborowska (1), Biała (1) i Moskwa (4)
Budowlani: Lisiak (7), Łazowska (2), Durul (21), Kazała (4), Fedusio (19), Sobolska-Tarasova (11), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Kukulska (5), Kąkol i Polak