Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Budowlani wymęczyli dwa punkty

TL: Budowlani wymęczyli dwa punkty

fot. Michał Szymański

Po dwóch setach meczu pomiędzy Grotem Budowlanymi Łódź, a Roleskim Grupą Azoty Tarnów wydawało się, że gospodynie łatwo dopiszą komplet punktów do swojego konta. Beniaminek jednak się postawił, odbudował swoją grę i podopieczne Macieja Biernata musiały szukać zwycięstwa dopiero w tie-breaku, w którym okazały się bezwzględnie lepsze. 

Obaj trenerzy postawili na swoje sprawdzone wyjściowe składy. Beniaminek czuł się bardzo dobrze w obronie, tą dobrą grę nie zawsze udawało się przełożyć na skuteczny kontratak. Atak w siatkę Małgorzaty Lisiak dał pierwsze prowadzenie przyjezdnym (4:3). Tarnowianki coraz lepiej też spisywały się na siatce, a po pewnej kiwce Wiktorii Kowalskiej prowadzenie jej drużyny jeszcze urosło (9:13). Nie obyło się jednak bez błędów własnych i po autowym uderzeniu Świstek wynik się wyrównał. Szalę na stronę gospodyń zaczął przeważać łódzki blok. Kowalska raz jeszcze kiwnęła w aut (21:18). Małgorzata Lisiak wywalczyła piłkę setową, a chwilę później seta zakończył udany atak Melis Durul (25:20).Znowu to zespół z Tarnowa lepiej otworzył seta. Pomogła zagrywka Marty Łyczakowskiej. Kontratak skończony przez Wiktorię Kowalską dał prowadzenie 4:1. Ewelina Polak musiała się bardzo starać, bo Monice Fedusio zupełnie nie szło w ataku. Mozolnie, ale skutecznie gospodynie doprowadziły do remisu 5:5, głównie dzięki znakomitej pracy w obronie. Kowalska odbiła się od bloku, a Fedusio wyraźnie poprawiła swoją skuteczność. Gospodynie już wyraźnie kontrolowały przebieg seta, a na boisku coraz bardziej błyszczała Aleksandra Kazała (17:9). Kolejny błąd przyjezdnych dał gospodyniom piłkę setowa, a turecka atakująca ponownie zakończyła partię (25:15).

Tarnowianki nie były w stanie wyeliminować błędów. Mimo to jednak nie zwieszały głów i zaczęły utrudniać życie rywalkom w polu zagrywki. Wkład Katarzyny Marcyniuk w tym elemencie i kiwka Klaudii Świstek dały im prowadzenie (9:6). Ciężar gry ofensywnej przejęła na siebie Fedusio, a Ponikowska wysłała piłkę w aut (16:15). Kolejna skuteczna kontra Durul doprowadziła do remisu i walki punkt za punkt w końcowej fazie seta. Ociepa zablokowała Kazałę (21:20), a Durul zaatakowała w antenkę chwilę później, dając piłkę setową zespołowi z Tarnowa (24:21). Turczynka obiła jeszcze blok, ale atak blok aut Kowalskiej przedłużył mecz (25:23).

Coraz widoczniejsza w obronie była Anna Pawłowska, a Klaudia Świstek posłała asa na początku seta (3:1). Melis Durul trzymała swoją drużynę przy życiu w ataku. Kontrę wykorzystała Ponikowska, to samo później zrobiła Marcyniuk (9:6) i walka robiła się coraz bardziej zacięta. Łodzianki zaczęły mieć bardzo duży problem ze znajdowaniem skutecznych rozwiązań w ataku. Czujnie na siatce grała Ponikowska (15:11). Skuteczność w ataku złapała także Katarzyna Marcyniuk. Po błędzie w przyjęciu Adrianny Kukulskiej było już 18:13, ale łodzianki zaczęły szaleńczą pogoń. Jakość gry po ich stronie poprawiła się po wejściu Martyny Łazowskiej. Ważną kontrę wykorzystała Kazała (23:21). Pomyliła się za to Ponikowska. As serwisowy Katarzyny Marcyniuk przypieczętował wynik i doprowadził do piątego seta (25:23).

Tie-break na pozycji rozgrywającej rozpoczęła Martyna Łazowska. Szczelny blok duetu Ociepa-Kowalska na Fedusio otworzył seta. To pod znakiem gry w bloku upływał początek tej partii. Zagrywka Dominiki Sobolskiej-Tarasovej utrudniała Tarnowiankom życie, a Fedusio skończyła kontrę (6:2). Łodzianki szły jak po swoje, a belgijska środkowa dalej zagrywała i pomimo starań zespołu z Tarnowa to Kazała sprytnym atakiem wywalczyła piłkę setowa (14:7). Ostatecznie Melis Durul przypieczętowała wynik (15:7).

MVP: Melis Durul

Grot Budowlani Łódź – Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:2
(25:20, 25:15, 23:25, 22:25, 15:7)

Składy zespołów:
Budowlani: Polak (3), Lisiak (8), Durul (29), Kazała (15), Fedusio (17), Sobolska-Tarasova (8), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Łazowska (2) i Kukulska
Roleski: Marcyniuk (6), Łyczakowska (1), Świstek (12), Ponikowska (15), Ociepa (11), Kowalska (19), Żurawska (libero) oraz Szczepańska (2), Szumera (3), Rybak (1) i Pawłowska (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę