Strona Główna > Aktualności > TL: Budowlani przegrali pod wodzą nowego trenera

TL: Budowlani przegrali pod wodzą nowego trenera

Maciej Biernat nie może zaliczyć do udanych debiutu na ławce trenerskiej Grot Budowlanych Łódź. Trzeba jednak przyznać, że zadanie miał bardzo trudne, bo mecz na wyjeździe z Developresem Bella Dolina Rzeszów to sprawdzian najtrudniejszy z możliwych. Jego podopieczne momentami walczyły jak równy z równym, ale finalnie w każdym z trzech setów rzeszowianki wykazywały się opanowaniem, które pozwoliło im na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę.

Swój pierwszy mecz w roli trenera Budowlanych Maciej Biernat rozpoczął zaskakując duetem Damaske – Fedusio w roli przyjmujących. Gospodynie od samego początku wywierały presję na rywala w polu zagrywki, a ważną kontrę skończyła Bruna Honorio (6:3). Po łódzkiej stronie na początku było widać nerwy, ale swój właściwy rytm w ataku znalazła Damaske (11:7). Rzeszowska drużyna bardzo dobrze pracowała w obronie, co pozwalało na wypracowanie kolejnych okazji w kontrataku. Trochę strat udało się odrobić dzięki zagrywkom Łazowskiej (19:16). Bardzo dobrą zmianę w polu zagrywki dała także Szczurowska. Wykorzystany przez Fedusio kontratak doprowadził do remisu (22:22). Pomimo dzielnej walki to blok Honorio dał Developresowi wygraną w pierwszym secie (25:22) i prowadzenie w meczu.

Łódzka drużyna rozpoczęła drugiego seta z wyraźną sportową złością. Zdecydowanie lepiej szła współpraca pomiędzy Łazowską a Lisiak. Kontrę wykorzystała Damaske i to dało prowadzenie Budowlanym (6:5). Rzeszowski blok szybko znalazł receptę na ataki Cleger. Pewnie w ataku czuła się Bajema. Amerykańska przyjmująca dołożyła też swoje w polu zagrywki, a łódzka drużyna miała coraz większe kłopoty z przyjęciem zagrywki. Znakomicie funkcjonowały w ataku rzeszowskie skrzydłowe. Piłkę setową dał gospodyniom atak Blagojević i to również jej atak zakończył seta (25:20).

Trzeciego seta w wyjściowej szóstce na pozycji atakującej rozpoczęła Julia Szczurowska, oraz duet Górecka – Damaske na przyjęciu. Szybko jednak to gospodynie objęły prowadzenie, a bardzo widoczna w ataku była Stencel (7:4). Łódzki zespół nie zamierzał się jednak poddawać i przy serii zagrywek Damaske dało się doprowadzić do remisu (9:9). Przyjezdnym dużo dała też dobra praca w bloku. Oba zespoły grały bardzo cierpliwie i ofiarnie w obronie, a coraz więcej kłopotów w ataku miała Bajema (22:21). Rzeszowski zespół wzmocnił zagrywkę, a kropkę nad i wygranej postawiła właśnie amerykańska przyjmująca (25:23).

MVP: Jelena Blagojević

Developres Bella Dolina Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:0
(25:22, 25:21, 25:23)

Developres: Honorio (12), Blagojević (13), Stencel (8), Wenerska (1), Bajema (15), Jurczyk (7), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Kalandadze, Bińczycka i Przybyła (libero)
Budowlani: Lisiak (8), Łazowska (2), Centka (5), Cleger (3), Fedusio (9), Damaske (10), Łysiak (libero) Kędziora, Górecka (1), Skomorowska (libero) i Szczurowska (10)