Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Budowlani z pewną wygraną w Świeciu

TL: Budowlani z pewną wygraną w Świeciu

fot. Michał Szymański

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź odniosły dziesiątą wygraną w sezonie. Tym razem łodzianki w pokonanym polu pozostawiły beniaminka TAURON Ligi – Jokera Świecie. Grające we własnej hali rywalki postawiły im opór tylko w partii otwarcia. W pozostałych dwóch pewnie wygrywała ekipa Budowlanych.

Początek meczu należał do łodzianek, które po kontrze Zuzanny Góreckiej odskoczyły od rywalek na dwa oczka (7:5). Te jednak szybko wróciły do gry. Zaczęły straszyć przyjezdne blokiem, a po udanym zbiciu Joanny Sikorskiej same zaczęły przejmować inicjatywę na boisku (10:7). As serwisowy Katarzyny Marcyniuk zmusił Błażeja Krzyształowicza do wzięcia czasu dla swojego zespołu (12:8). Początkowo nie przynosił on efektu, ale seria bloków pozwoliła Budowlanym częściowo zniwelować straty (13:16). Przy zagrywce Góreckiej łodzianki wróciły do gry. Im bliżej końca seta, tym to one zaczęły budować sobie przewagę. Duża w tym zasługa szczelnego bloku (20:17). To nie był jednak koniec emocji, bowiem Magdalena Jurczyk na spółkę z Oliwią Urban doprowadziły do remisu (23:23). Ostatnie słowo należało do przyjezdnych, które po kontrze Góreckiej przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:23).W drugim secie łodzianki poszły za ciosem. Przy zagrywce Pauliny Damaske zaczęły uciekać rywalkom. Po zbiciu Veroniki Jones-Perry ich przewaga wynosiła już sześć oczek (8:2). Po czasie na życzenie Marcina Wojtowicza Joker mozolnie zaczął odrabiać straty. Wykorzystał błędy rywalek, a po bloku Wenerskiej zbliżył się do nich na 9:12. Chwilę później było jeszcze 12:15, ale na więcej beniaminka nie było stać w tej części spotkania. As serwisowy Damaske ponownie zwiększył różnicę między oboma zespołami. Na środku siatki z dobrej strony pokazała się Kornelia Moskwa, punktowała także Julia Nowicka, a przyjezdne dyktowały warunki gry (20:12). Pojedyncze udane zagrania Wiktorii Kowalskiej nie poderwały już gospodyń do walki. W końcówce łodzianki dyktowały warunki gry, a Nowicka zakończyła nierówną walkę w tej partii (25:14).

W trzeciej odsłonie powtórzyła się sytuacja z poprzedniej partii. Przy zagrywce Damaske łodzianki zaczęły odskakiwać od rywalek. Po zbiciu Jones-Perry prowadziły już 5:1. Gospodynie próbowały walczyć, ale popełniały sporo błędów, a po kontrze Moskwy Joker przegrywał już 4:10. Przypomniała o sobie Anna Lewandowska, a Joker nie miał siatkarskich argumentów (5:15). Pojedyncze udane zagrania Marcyniuk i świecki blok tylko częściowo pozwoliły gospodyniom zniwelować straty (9:16). Na więcej nie było ich stać. As serwisowy Damaske przybliżał Budowlanych do końcowego sukcesu. W końcówce w ataku punktowała Górecka, swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła Oliwia Michalak, a Jones-Perry zakończyła całe spotkanie (25:14).

MVP: Veronica Jones-Perry

Joker Świecie – Grot Budowlani Łódź 0:3
(23:25, 14:25, 14:25)

Składy zespołów:
Joker: Marcyniuk (6), Kukulska (1), Brzoska (4), Sikorska (5), Wenerska (3), Jurczyk (5), Nowak (libero) oraz Gorzkiewicz, Urbanowicz (3), Muszyńska Al., Kowalska (3), Muszyńska Ad. (2) i Urban (2)
Budowlani: Lewandowska (6), Górecka (8), Jones-Perry (15), Moskwa (9), Tobiasz (1), Damaske (10), Stenzel (libero) oraz Nowicka (6), Michalak (1) i Kędziora

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Tauron Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved