Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Budowlani Łódź w trzech setach pokonali MKS Kalisz

TL: Budowlani Łódź w trzech setach pokonali MKS Kalisz

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź były faworytkami starcia z MKS Kalisz i nie było niespodzianki.  W dwóch pierwszych setach walki nie brakowało, jednak te najważniejsze punkty zdobywały łodzianki.  Trzeci set był już jednostronnym widowiskiem.  MVP spotkania wybrano Melis Durul.

Łodzianki od początku zdominowały boisko. Prym wiodła Monika Fedusio wspierana przez Melis Durul (5:1). Po stronie MKS-u dobrze spisywała się Karolina Drużkowska, ale inicjatywa nadal leżała po stronie rywalek. Te po punktującej zagrywce Eweliny Polak prowadziły 13:8. Kaliszanki zerwały się jeszcze do ataku. Aleksandra Rasińska dobrze zagrywała, natomiast Aleksandra Wójcik uderzyła w kontrze, a Karolina Fedorek punktowała blokiem (13:15). O czas poprosił szkoleniowiec łodzianek, a te w kolejnych akcjach wróciły do swojego poziomu gry (18:13). Tylko na chwilę, gdyż kaliszanki zaczęły blokować w serii raz za razem i zbliżyły się na 19:20. To był ostatni zryw, w samej końcówce cały o sobie znać błędy MKS-u i Budowlani wygrali seta dość pewnie.

Ekipa gospodarzy nie odpuszczała i po akcjach Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i Drużkowskiej prowadziła 3:0. Przyjezdne od razu jednak odrobiły straty, a remis dała kontra Durul. Problemy i mnożące się błędy w ataku MKS-u, pozwoliły łódzkiej drużynie prowadzić 9:6. Choć gra się trochę wyrównała, zespoły odpowiadały akcją za akcję. Po bloku Durul Budowlani dołożyli też kolejny punkt do przewagi (13:9). Tę zniwelowała w dużej mierze Efimienko-Młotkowska. Łodzianki znowu wypracowały dwa oczka nadwyżki, a kaliszanki skutecznie je goniły. Kluczowe okazały się zagrywki Polak w końcówce. To po nich Budowlani zapisywali kolejne akcje na swoim koncie (23:19). Wydawało się, że szybko zakończą tę odsłonę, ale Alicja Grabka i Efimienko-Młotkowska zerwały się do walki, wyrównały stan seta, ale Sobolewska blokiem uniemożliwiła MKS-owi dalszą grę.

Choć zespół gości rozpoczął kolejną odsłonę od błędu w ataku, to w kolejnych akcjach ustawił całą grę pod siebie. Jeszcze na początku Drużkowska i Karolina Fedorek dały MKS-owi prowadzenie 5:3, ale Durul coraz mocniej dawała się we znaki miejscowym, m.in. w polu serwisowym. Ekipa Budowlanych odskoczyła na 12:6. Swoje dołożyła też Dominika Sobolska, a łodzianki pewnie zmierzały do wygranej w meczu (17:8). Do tego rywalki popełniały bardzo dużo błędów, w samej końcówce nie miały za wiele do powiedzenia i Durul zakończyła całe spotkanie.

MVP: Melis Durul

MKS Kalisz – Grot Budowlani Łódź 0:3
(21:25, 24:26, 11:25)

MKS: Drużkowska (8), Wójcik (7), Rasińska (15), Efimienko-Młotkowska (9), Grabka (2), Fedorek (3), Lemańczyk (libero) oraz Wawrzyniak, Kuligowska (1), Cygan (1), Bartkowska
Budowlani: Polak (2), Durul (24), Kazała (6), Fedusio (10), Sobolska (6), Pol (5), Łysiak (libero) oraz: Kędziora, Lisiak, Kąkol, Łazowska