Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Budowlani Łódź z triumfem w Rzeszowie

TL: Budowlani Łódź z triumfem w Rzeszowie

W zaległym meczu 13. kolejki TAURON Ligi siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zmierzyły się z Grot Budowlanymi Łódź. To podopieczne Błażeja Krzyształowicza wygrały dwie pierwsze partie, ale rzeszowianki doprowadziły di piątej partii. W niej lepsze okazały się jednak siatkarki z Łodzi, rewanżując się za porażkę z pierwszej części sezonu zasadniczego.

Po wyrównanym początku dwa asy serwisowe Veroniki Jones-Perry dały przewagę łodziankom (6:4). Trener Stephane Antiga szybko zareagował na to przerwą, co poskutkowało, bowiem już po powrocie na boisko po trzech akcjach Jeleny Blagojević inicjatywa była po stronie Developresu (7:6). Między zespołami toczyła się wyrównana walka i dopiero trzy błędy gospodyń z rzędu ponownie pozwoliły Budowlanym objąć prowadzenie (15:12). Rzeszowianki nie poddały się, uderzenia Kiery Van Ryk i Blagojević, a także pomyłki rywalek sprawiły, że złapały one kontakt punktowy (17:18). W końcówce podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza zdominowały przeciwniczki i odjechały przy zagrywce Julii Nowickiej (23:18). Seta zakończył mocny atak Jones-Perry (25:20).

Podrażnione wysoką porażką rzeszowianki mocno otworzyły drugiego seta i objęły prowadzenie za sprawą czujnych bloków Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej oraz ataków Van Ryk (5:2). Gdy Weronika Centka zatrzymała Van Ryk, łodzianki złapały kontakt punktowy (5:6), a po uderzeniu Jones-Perry był już remis (7:7). Gospodynie ponownie trochę pogrążały błędy własne, po który nieznaczną przewagę miały ich rywalki (10:8). Blok Małgorzaty Lisiak na Efimienko-Młotkowskiej powiększył różnicę (12:9). Przyjezdne powoli ponownie zaczynały dominować nad rywalkami i po bloku Centki oraz ataku z drugiej piłki Nowickiej dystans wynosił już pięć “oczek” (17:12). Rzeszowianki miały problem ze skończeniem pierwszej akcji, a do tego często się myliły, po stronie Budowlanych nie do zatrzymania była natomiast Zuzanna Górecka (20:13). Sytuacja nie zmieniła się już w końcówce i partię na swoją korzyść spokojnie rozstrzygnęły łodzianki po autowym zagraniu Van Ryk oraz asie serwisowym Góreckiej (25:16).

Atak Alexandry Lazić dał gospodyniom nieznaczne prowadzenie już na początku trzeciego seta (2:0). Właśnie ataki szwedzkiej przyjmującej oraz Kiery Van Ryk, a także as serwisowy Lazić powiększyły przewagę (7:3). Łodzianki nie poddawały się, ataki Jones-Perry oraz Moniki Fedusio pozwoliły im nieco zmniejszyć różnicę (7:9), jednak później zaczęły popełniać coraz więcej błędów, których w tej partii wystrzegały się rzeszowianki, dzięki czemu odbudowały prowadzenie (14:9). Do gry na środku włączyła się również Anna Stencel, a po bloku Blagojević dystans wynosił już sześć punktów (18:12). Uderzenia duetu Jones-Perry – Fedusio nieco zmniejszyły różnicę (17:21), ale po błędach Oliwii Poredy oraz Pauliny Damaske, a także skutecznym bloku Van Ryk było już 23:17. Wtedy jednak siatkarki Developresu się zacięły i popełniły kilka błędów, co ponownie dało nadzieję Budowlanym (21:24). Ostatecznie atak Aleksandry Rasińskiej pozwolił gospodyniom wygrać seta (25:21).

Od początku czwartej partii toczyła się wyrównana walka, jednak ponownie jako pierwsze prowadzenie objęły łodzianki po atakach Jones-Perry (7:5). Ich błędy, a także blok Stencel chwilę później spowodowały, że inicjatywa była po stronie Developresu (8:7). Dwa asy serwisowe Marty Krajewskiej dały przewagę rzeszowiankom (11:8), ale po kolejnych zagraniach Fedusio i Jones-Perry było już po 11. Od tego momentu trwała walka punkt za punkt, co prawda uderzenie Lazić oraz blok Stencel dały nieznaczne prowadzenie gospodyniom (16:14), ale już w następnych akcjach Budowlane wyrównały (16:16). Ataki Blagojević oraz as serwisowy Krajewskiej ponownie pozwoliły podopiecznym trenera Antigi odjechać na kilka punktów (21:18). Łodzianki nie zdołały już odrobić tych strat i rzeszowianki triumfowały, gdy zapunktowała Van Ryk, a Stencel zatrzymała Jones-Perry (25:21).

W tie-breaku atak Jones-Perry i Góreckiej, a także blok Centki dały prowadzenie Budowlanym (5:2). Gdy Górecka zatrzymała Van Ryk, było już 7:3, a gdy kanadyjską atakującą zablokowała Lisiak było 9:4 i wszystko wskazywało na to, że łodzianki będą trzecim pogromcą Developresu w tym sezonie. Obraz gry nie zmienił się już do końca meczu, w którym zwyciężyły przyjezdne za sprawą ataków Jones-Perry oraz Weroniki Centki (15:8).

MVP: Veronica Jones-Perry

Developres SkyRes Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 2:3
(20:25, 16:25, 25:21, 25:21, 8:15)

Developres: Van Ryk (25), Blagojević (11), Stencel (13), Efimienko-Młotkowska (3), fidon-Lebleu (3), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Rasińska (3), Lazić (9), Grabka, Krajewska (3) i Polańska
Budowlani: Nowicka (3), Lisiak (4), Górecka (13), Centka (9), Jones-Perry (34), Fedusio (15), Stenzel (libero) oraz Lewandowska, Damaske (1) i Poreda