Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Budowlani bez problemów pokonali rywala z Wrocławia

TL: Budowlani bez problemów pokonali rywala z Wrocławia

W pierwszych dwóch setach meczu Budowlanych Łódź z #VolleyWrocław przyjezdne grały bardzo dobrze… mniej więcej do połowy seta. Potem traciły punkty seriami i dość wyraźnie przegrywały. W trzeciej partii łodzianki od samego początku zdominowały wydarzenia na boisku i rozbiły zespół w Wrocławia, rewanżując się tym samym za porażkę z pierwszej rundy. Dla Budowlanych była to już ósma wygrana w tym sezonie.

Co ciekawe do meczu Grot Budowlani podchodzili w osłabionym składzie. Nieobecne były środkowa Anna Lewandowska oraz przyjmująca Zuzanna Górecka. Trener Mateusz Żarczyński tym razem zdecydował, że mecz w wyjściowej szóstce rozpoczną Anna Kaczmar jako rozgrywająca oraz Nina Kocić na pozycji atakującej. Mecz rozpoczął się od błędu w ataku Julii Szczurowskiej. Szybko kontrę wykorzystała Marta Wellna i po kontrze Izabeli Bałuckiej to przyjezdne objęły prowadzenie (5:4). Justyna Łysiak znakomicie spisywała się w obronie, więc Monika Fedusio szybko mogła wykorzystać kontrę i doprowadzić do remisu (10:10). Swoje w polu zagrywki dołożyła Szczurowska i blok na Kocić dał przewagę jej drużynie (15:14). Zagrywka w łódzkim zespole była coraz skuteczniejsza. Spektakularną akcję zakończyło uderzenie Szczurowskiej po bloku (24:19). To również jej uderzenie blok-aut przypieczętowało wynik pierwszej odsłony (25:20).

Na początku drugiego seta Budowlane jakby się rozluźniły i po bloku na Julii Szczurowskiej, kiwce Martyny Łazowskiej w aut i błędzie w ataku Weroniki Centki to wrocławianki prowadziły (7:4) i pomimo wysiłków łódzkich skrzydłowych utrzymywały prowadzenie. Anna Kaczmar coraz lepiej rozprowadzała łódzki blok. To jednak nie przekładało się na skuteczność atakujących. Po błędzie Andrei Kossanyiovej był remis (12:12). Chwilę później Szczurowska zablokowała Ninę Kocić, a Łazowska posłała asa i to Budowlani odzyskali prowadzenie (15:13). Duet skrzydłowych Damaske-Fedusio wykorzystywał wypracowane w ataku okazje (20:14). Łazowska kiwnęła tym razem skutecznie, a błąd Joanny Chorążej na siatce zakończył seta (25:18).

Na szczęście uraz Andrei Kossanyiovej po jednej z obron w drugim secie nie okazał się poważny i czeska przyjmująca mogła wrócić na boisko. Początek trzeciej odsłony był bardzo wyrównany i dopiero skuteczny blok na Aleksandry Gromadowskiej dał Budowlanym prowadzenie. Paulina Damaske sprawiała przeciwniczkom ogromne problemy swoją zagrywką. Marta Wellna zaatakowała w siatkę (9:3), a łódzki blok znajdował skuteczną receptę na ataki Kossanyiovej. Po wrocławskiej stronie mnożyły się błędy. Świetnie z blokiem radziła sobie Damaske (18:8). Więcej życia w szeregi swojej drużyny próbowała jeszcze wnieść Gromadowska. Bardzo widoczna po drugiej stronie siatki była zaś w ataku Monika Fedusio (22:11). Ana Cleger wykorzystała kontrę, ale trochę kłopotów narobiła swoją zagrywką jeszcze Andrea Kossanyiova. To kiwka Damaske w kontrataku przypieczętowała wynik (25:16).

MVP: Martyna Łazowska

Grot Budowlani Łódź – #VolleyWrocław 3:0
(25:20, 25:18, 25:16)

Budowlani: Lisiak (8), Łazowska (5), Centka (8), Fedusio (12), Damaske (12), Szczurowska (11), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Cleger (1), Skomorowska (libero) i Pelczarska
#Volley: Wellna (13), Kossanyiova (10), Bałucka (3), Kocić (4), Kaczmar (1), Fedorek (8), Adamek (libero) oraz Gromadowska (1), Hawryła (1), Szady i Chorąża