Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Budowlane Łódź bezlitosne dla Stali Mielec

TL: Budowlane Łódź bezlitosne dla Stali Mielec

Czwarte zwycięstwo w TAURON Lidze odniosły siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Tym razem wygrały z beniaminkiem ITA TOOLS Stalą Mielec 3:0. Podopieczne trenera  Macieja Biernata kontrolowały boiskowe wydarzenia od początku do końca spotkania. Z kompletem punktów łodzianki zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

LIDER TABELI NIE ZAWIÓDŁ

Z pełnym zaangażowaniem podeszły do meczu z beniaminkiem. Przyjezdne dotrzymały kroku swoim rywalkom do stanu 7:5. Gdy w polu zagrywki pojawiła się Andrea Mitrović, gospodynie zbudowały sobie sześciopunktową przewagę (11:5). W zespole gości szwankowało przyjęcie, podopieczne trenera Biernata kontrolowały boiskowe wydarzenia, ich przewaga oscylowała wokół sześciu punktów (16:10). Przy stanie 20:15 w polu zagrywki zameldowała się Martyna Łazowska i pozostała w nim do końca pierwszej partii. Mielczanki myliły się w przyjęciu i w efekcie tego wysoko przegrały pierwszą partię.

Pewna wygrana Budowlanych

W drugim secie tego spotkania serią trudnych zagrywek popisała się Mackenzie May, było 6:1. Przyjezdne były tłem dla dobrze grających liderek tabeli. Odpowiedź mielczanek była natychmiastowa z dobrej strony pokazała się Emilia Mucha. Dzięki niej Stal zniwelowała straty do jednego punktu, przegrywała 5:6. Łodzianki postawiły szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować ich rywalki, dołożyły do tego skuteczną grę w polu zagrywki.

Po bloku Lisiak ich przewaga wzrosła do siedmiu punktów (16:9). Set toczył się pod wyraźne dyktando łódzkiej drużyny. Po ataku Mitrović tablica wyników wskazała prowadzenie budowlanych 22:13. Rozluźnione łodzianki w końcówce straciły kilka punktów z rzędu, ale nie miało to większego znaczenia. Atak Kukulskiej zamknął tę część meczu.

kolejny szybki set

Otwarcie ostatniej części meczu należało do Budowlanych. Przyjezdne nie potrafiły znaleźć sposobu na dobrze dysponowane rywalki. Po bloku Łazowskiej grę przerwał trener Popik, było 5:1 dla Budowlanych. Set ten nie miał większej historii, pojedyncze akcje w wykonaniu Soni Kubackiej, czy Emilii Muchy na niewiele się zdały. Przy stanie 17:12 siatkarki z Podkarpacia stanęły w miejscu. Wspomniana Martyna Łazowska siała prawdziwe spustoszenie swoją zagrywką. Przy jej serii zagrywek było 22:12. Atak Adrianny Kukulskiej zakończył to spotkanie.

MVP: Martyna Łazowska

Grot Budowlani Łódź – ITA TOOLS Stal Mielec 3:0
(25:15, 25:20, 25:15)

Budowlani: Pol (8), Lisiak (7), Łazowska (8), Bjelica (11), Mitrović (11), May (11), Łysiak (libero) oraz Kukulska (3), Sobiczewska (1), Lijewska (1)
Stal: Dyduła (9), Nowacka (10), Bałucka, Mucha (7), Kubacka (4), Kucharska (1), Łyduch (libero) oraz Bryda (2), Lymarewa, Laskowska-Azab (5), Walczak (2)