Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Brązowe medale dla Grot Budowlanych Łódź

TL: Brązowe medale dla Grot Budowlanych Łódź

Nie znamy jeszcze mistrzyń Polski, ale wiemy już, która drużyna w sezonie 2022/2023 stanie na najniższym stopniu podium. Siatkarki Grot Budowlanych Łódź po raz  trzeci pokonały BKS Bostik Bielsko-Biała i tym samym zakończyły całą rywalizację.  We wtorek bielszczanki wygrały wprawdzie pierwszego seta na przewagi. ale potem inicjatywę przejęły już przeciwniczki. MVP meczu została Monika Fedusio.

Po błędach rywalek siatkarki Grot Budowlanych odskoczyły na 3:1, a kiedy Monika Fedusio zablokowała Majkę Szczepańską-Pogodę różnica wynosiła już trzy punkty na korzyść Budowlanych. Łodzianki utrzymywały prowadzenie do momentu, gdy na 10:10 wyrównała blokiem Borowczak. Wynik długo oscylował wokół remisu, ale po ataku Janiuk to BKS Bostik miał dwa oczka zapasu (17:15).  Dobra gra Janiuk oraz punkty zdobywane przez Paulinę Damaske i Szczepańską-Pogodę dały wynik 20:17 dla gospodyń. Podopieczne trenera Macieja Biernata zerwały się do odrabiania strat, po bloku Martyny Łazowskiej przeważały już 22:21. Ostatecznie doszło do walki na przewagi, gdzie po bardzo dobrym ataku Pauliny Damaske lepsze okazały się podopieczne Bartłomieja Piekarczyka.

Kiedy została zablokowana Kazała, na tablicy wyników było 4:2 dla bielszczanek w secie drugim. Na 5:5 udanymi akcjami wyrównała Dominika Sobolska-Tarasova. Szybko jednak odpowiedziała Martyna Borowczak w ataku (7:5). Atak Aleksandry Kazały i blok Małgorzaty Lisiak spowodowały jednak. że kilka chwil później to Grot Budowlani prowadzili 10:9, a po autowym ataku Szczepańskiej-Pogody różnica wynosiła już dwa oczka.  Błąd w ataku Kazały pozwolił BKS-owi wyrównać na 13:13. Monika Fedusio udanymi atakami spowodowała, że Budowlane prowadziły 18:16, swoje piłki skończyła także Aleksandra Kazała (20:17).  Siatkarka ta była nie do zatrzymania w ataku, ale to błąd zagrywki Majki Szczepańskiej-Pogody dał łodziankom piłki setowe (24:21). Zmagania w tej części meczu zakończył atak Moniki Fedusio.

Aleksandra Kazała znakomitą dyspozycję z seta drugiego utrzymała na początku kolejnej partii, do ataku dołożyła także zagrywkę (7:3). W ataku dwoiła się i troiła Borowczak, ale gospodynie nie ustrzegły się błędów (5:10). W ataku nie zawodziła Monika Fedusio,  a kiedy asa serwisowego dołożyła Lisiak, było już 13:7 dla gości.  Podopieczne trenera Biernata kontrolowały boiskowe wydarzenia i utrzymywały prowadzenie. Wynik seta na 25:17 ustaliła atakiem Kazała.

W czwartym secie po bloku Pauliny Majkowskiej BKS odskoczył na 7:5. Szybko jednak wyrównała Melis Durul.  Punktowała Fedusio, pod siatką skuteczna była także Lisiak (11:9), BKS do walki starała się poderwać Majka Szczepańska Pogoda, a po atakach Borowczak i Majkowskiej było 14:14. Rozgorzała walka punkt za punkt (20:20). Udane akcje w bloku Magdaleny Janiuk  sprawiły, że gospodynie wypracowały sobie trzy oczka zapasu (23:20). Blokiem  i atakiem odpowiedziała Dominika Sobolska -Tarasova i zrobiło się 23:23.  W grze na przewagi po bloku na Borowczak lepsze okazały się łodzianki i mogły cieszyć się z brązowego medalu.

BKS Bostik Bielsko-Biała – Grot Budowlani Łódź 1:3
26:24, 22:25, 17:25, 25:27)

Stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Grot Budowlanych

BKS: Nowicka (1), Borowczak (13), Janiuk (15), Majkowska (9), Damaske (17), Szczepańska-Pogoda (22), Mazur (libero) oraz Pierzchała (1), Nowak, Chmielewska, Abramajtys (1), Szymańska
Budowlani: Polak (1), Lisiak (7), Durul (10), Kazała (20), Fedusio (21), Sobolska-Tarasova (8), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Łazowska (2), Skomorowska (ibero)