Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: BKS znowu postraszył, ale to Developres jest w półfinale

TL: BKS znowu postraszył, ale to Developres jest w półfinale

Po bardzo dobrym, choć przegranym w tie-breaku, spotkaniu w Rzeszowie  siatkarki BKS-u Bielsko-Biała również podeszły w pełni zmotywowane do starcia rewanżowego.  Sił i werwy starczyło im jednak na półtora seta, co wykorzystał Developres. Rzeszowianki nie dały się podejść rywalkom, wygrały mecz 3:1 i awansowały do półfinału tegorocznej Tauron Ligi.

Początek spotkania układał się po myśli BKS-u, gdy zablokowana została Bruna Honorio, o czas poprosił trener Antiga (5:1). Zdarzały się przedłużone akcje, bielszczanki bardzo dobrze czytały grę rywalek. Niemoc przyjezdnych w ataku trwała, kolejną serię dopiero po drugim czasie dla Antigi przerwała celnym zagraniem Honorio (10:4). Wciąż na siatce górowały gospodynie, choć zdarzały im się pomyłki. Przy stanie 13:5 Rapacz zmieniła Honorio. Z czasem sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, gdy długą wymianę skończyła Weronika Szlagowska, było już 17:9 dla BKS-u. Pojedyncze zagrania Kary Bajemy i Jeleny Blagojević na niewiele się zdały. Przy zagrywkach swojej kapitan rzeszowianki odrobiły kilka punktów, szybko przerwę wykorzystał trener Piekarczyk (21:15). Końcówka potoczyła się po myśli gospodyń. Kropkę nad i postawiła celnym atakiem Gabriela Orvosova.

W drugim secie bielszczanki kontynuowały skuteczną grę. Rzeszowianki miały problem z dobrym dograniem piłek, co rzutowało na ich skuteczność w ataku. Pierwszy punkt dla Developresu padł dopiero gdy długą wymianę skończyła Honorio (4:1). Z czasem przyjezdne poprawiły swoją grę, jednak wciąż na prowadzeniu pozostawał BKS. Dystans zaczął topnieć i po błędzie Orvosovej na tablicy wyników pojawił się remis (12:12). W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Bajema, o czas poprosił trener BKS-u. Rzeszowianki przejęły inicjatywę. Gdy zablokowana została Szlagowska, przyjmującą zmieniła Borowczak (13:16). Szczelne bloki gospodyń i as Dominiki Pierzchały wyrównały wynik, a przerwę wykorzystał Stephane Antiga (16:16). Tym razem przyjezdne nie pozwoliły się rozpędzić przeciwniczkom. Gdy skutecznie kiwnęła Blagojević i ponownie zawodniczki do siebie przywołał trener Piekarczyk (17:20). W kolejnych akcjach bielszczanki myliły się w ataku. Podwójna zmiana nie pomogła BKS-owi. Zepsuta zagrywka Magdaleny Janiuk i błąd w rozegraniu akcji Polak dały ostatnie punkty Developresowi.

Po wyrównanym początku przyjezdne zdobyły kilka punktów z rzędu przy zagrywkach Anny Stencel i o czas poprosił trener Piekarczyk (7:10). Atak Kazały i blok na Honorio pozwoliły BKS-owi zniwelować straty (9:10). Gospodynie nie zdołały kontynuować skutecznej gry, a Developres zaliczył serię tym razem przy zagrywkach Katarzyny Wenerskiej. Po asie rozgrywającej interweniował szkoleniowiec gospodyń (9:14). Gdy ciekawą wymianę skończyła Jurczyk, było już 16:9 dla rzeszowianek. Dopiero w kolejnej akcji atak z szóstej strefy skończyła Kazała. W dalszej fazie seta przyjezdne kontrolowały przebieg gry, bielszczanki nie pomagały sobie psując zagrywki (15:21). Dopiero w końcówce w postawę gości zaczęły wkradać się błędy, interweniował trener Antiga (18:21). Wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by rzeszowianki wygrały również tego seta. Ostatnią akcję zamknęła Ana Kalandadze.

W czwartej partii rzeszowianki kontynuowały skuteczną grę. Gdy asa posłała Jurczyk, czas wykorzystał trener Piekarczyk (4:7). Bielszczanki poderwały się do walki, po bloku Janiuk na Stencel złapały kontakt punktowy z rywalkami (6:7). BKS nie zdołał pójść za ciosem. Skutecznie punktowała Bajema, z czasem zaczęły się mnożyć błędy po stronie gospodyń (10:14). Gdy nastąpiło nieporozumienie po obronie Drabek, o drugą przerwę poprosił Bartłomiej Piekarczyk (11:16). Seria przy zagrywkach Jurczyk trwała, a po kontrataku Blagojević było już 20:11. Dopiero atak przez środek Pierzchały pozwolił zrobić przejście (12:21). Mimo bardzo wyraźnej przewagi rzeszowianki nie traciły koncentracji. Decydujący punkt zdobyła zagraniem przez środek Dominika Witowska.

MVP: Magdalena Jurczyk

BKS Bostik Bielsko-Biała – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3
(25:16, 20:25, 20:25, 13:25)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Developresu

BKS: Kazała (16), Janiuk (11), Chmielewska (2), Pierzchała (8), Orvosova (15), Szlagowska (7), Drabek (libero) oraz Mazur (libero), Polak, Borowczak (3), Świrad i Bartkowska (1)
Developres: Honorio (9), Blagojević (17), Stencel (7), Wenerska (2), Bajema (13), Jurczyk (12), Szczygłowska (libero) oraz Witkowska (3), Rapacz (1), Kalandadze (2) i Bińczycka