Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: BKS zgarnął trzy punkty i awansował na czwarte miejsce

TL: BKS zgarnął trzy punkty i awansował na czwarte miejsce

fot. Michał Szymański

Mecz w Bielsku-Białej zapowiadał się emocjonująco, ale był taki tylko chwilami, kiedy Radomka próbowała wrzucać wyższe tempo. Bialszczanki były jednak lepsze i zasłużenie zgarnęły trzy punkty.

Radomianki otworzyły mecz odważnie, zwłaszcza Martyna Łukasik w polu zagrywki, i odskoczyły na 3:0. BKS szybko nawiązał kontakt punktowy i wyrównały po 4.  Natomiast po autowym plasie przyjezdnych to Radomka wyszła na prowadzenie 6:5. Gdy blokiem zagrała Paulina Damaske różnica zwiększyła się do dwóch punktów 8:6. Ta część partii należała do bloku. Radomianki wyrównały po 9 akcją w Pauliny Damaske w tym elemencie, a niedługo później odzyskały prowadzenie.Jednak nie na długo. BKS naciskał i prowadził 12:10. Sytuacja zmieniła się bardzo szybko i po akcji Martyny Świrad to przyjezdne miały prowadzenie i coraz mocniej łapały wiatr w żagle. Cały czas to ona dobrze atakowała, rywalki popełniły błąd w ataku, a Natalia Murek punktowała zza linii końcowej, dając przyjezdnym prowadzenie 18:14. To utrzymywało się już przez dłuższy czas, tym bardziej, że miejscowe popełniały błędy (20:15). Końcówka miała swoją historię, miejscowe walczyły, dobrze spisywała się Damaske i padł remis 22:22. W ostatnich chwilach seta zaktywizowała się Borowczak, a Majka Szczepańska-Pogoda zamknęła wyrównany bój.

Pierwsza połowa kolejnej odsłony należała do ekipy z Bielska-Białej. W pierwszych chwilach jeszcze toczyła się wyrównana walka, ale gdy Borowczak zagrała blokiem, miejscowe odskoczyły na 7:4. Od początku seta nie brakowało długich i zaciętych wymian, a obie ekipy miały swoje szanse. Cały czas to jednak BKS był w natarciu i po kontrze Justyny Majkowskiej prowadził 15:11. Wtedy udany moment zaliczyła w kontrach Świrad i przyjezdne odrobiły straty. Gdy kontrę wykorzystała Murek, Radomka wyrównała po 16 i rozpoczęła się zacięta walka. Tę przerwała Julia Nowicka, która raz za razem zaczęła punktować z pola zagrywki i wypracowała dla swojego zespołu przewagę 20:18. Przyjezdne walczyły, ale końcówka należała do Szczepańskiej-Przygody, która również zamknęła rywalizację w tej partii.

Trzeciego seta rozpoczęła Julia Nowicka świetną postawą zza linii końcowej boiska. Różnicę próbowała odrobić Murek, dobre serwisy dołożyła też Bugg, a na boisku toczył się zacięty pojedynek.  Kiedy jednak blokiem zagrała Łukasik, a w kontrze zagrała Jasek, to Radomka prowadziła 8:6. Gdy ta druga dołożyła też punkt z pola serwisowego, przyjezdne miały coraz większą nadwyżkę (11:7). Mimo że co jakiś czas na boisku pojawiały się błędy, to Radomka dążyła do przedłużenia spotkania i po uderzeniu Jasek prowadziła 18:14. Wtedy punkt zagrywką zdobyła Borowczak, a w ataku dobrze spisywała się Damaske.  Przeciwniczki popełniały błędy  i gdy ataku nie skończyła Świrad, a Damaske uderzyła w kontrze, był remis po 22. W ostatnich chwilach siła ataku leżała na barkach Damaske, ale to do Nowickiej należał bardzo ważny blok na 26:25. BKS utrzymał prowadzenie, a ostatnie słowo w meczu należało do Damaske.

MVP: Julia Nowicka

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom 3:0
(26:24, 25:21, 28:26)

Składy zespołów:
BKS: Pierzchała (7), Nowicka (4), Borowczak (9), Majkowska (7), Damaske (12), Szczepańska-Pogoda (11), Nowak (libero), Mazur (libero) oraz Chmielewska, Abramajtys i Sobiczewska (2)
Radomka: Samara (3), Świrad (9, Bugg (2), Jasek (7), Murek (17), Łukasik (10), Adamek (libero) oraz Biała i Zaborowska

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę