Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: BKS BOSTIK z trzecią wygraną z rzędu

TL: BKS BOSTIK z trzecią wygraną z rzędu

fot. Łukasz Krzywański

W 11. kolejce TAURONLigi zespół OnlyBio Pałac Bydgoszcz zmierzył się z  drużyną BKS BOSTIK Bielsko-Biała.  Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka niemal od początku do końca dyktowały tempo spotkania, natomiast gospodynie nie były w stanie przeciwstawić się przeciwniczkom. 

Początek spotkania był wyrównany, drużyny grały punkt za punkt i dopiero po błędzie w polu serwisowym Gałkowskiej BKS-owi udało się wypracować dwupunktowe prowadzenie (5:3). Radość drużyny gości nie trwała długo, ponieważ gospodynie bardzo szybko doprowadziły do wyrównania, a następnie same odskoczyły na kilka punktów do przodu. Po dwóch atakach Gałkowskiej siatkarki Pałacu prowadziły już 13:8. Bielszczanki nie zamierzały się poddać i chciały jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Skutecznie w ataku i polu serwisowym zaczęła grać Borowczak i to m.in. dzięki jej asom serwisowym udało BKS-owi doprowadzić do remisu (17:17). W następnych akcjach prowadzenie uzyskał zespół gości, a dobra zagrywka Abramajtys pozwoliła uzyskać wynik 24:18 i piłkę setową. Partię zakończyła Łyszkiewicz, która posłała atak w aut.Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia podopiecznych trenera Bartłomieja Piekarczyka, które po asie serwisowym Nowickiej prowadziły 4:1. W następnych akcjach gospodynie spotkania starały się doprowadzić do wyrównania, jednak to bielszczanki stale powiększały przewagę i po ataku Majkowskiej miały pięć punktów z przodu (10:5). Dzięki dobrej grze Gałkowskiej bydgoszczankom udało się odrobić różnicę w wyniku do dwóch punktów. Ich radość nie trwała długo, ponieważ siatkarki BKS-u ponownie zaczęły uciekać i po ataku Damaske prowadziły 23:17. As serwisowy Damaske zakończył drugiego seta.

Trzecia partia również zaczęła się od prowadzenia przyjezdnych, jednak tym razem bydgoszczanki nie pozwoliły zbudować przeciwniczkom dużej przewagi i po ataku Żurowskiej doprowadziły do remisu (7:7). Siatkarki trenera Piekarczyka ponownie przystąpiły do ataku i po skutecznym bloku Majkowskiej prowadziły czteroma „oczkami” (15:11). Gra bydgoszczanek niemal całkowicie stanęła i podopieczne trenera Mirosława Zawieracza nie mogły znaleźć sposobu na rywalki. Natomiast rozpędzone przyjezdne nie zamierzały pozwolić odbudować się gospodyniom i pewnie zmierzały po wygraną w trzeciej odsłonie i tym samym całym spotkaniu. Piłkę meczową dała bielszczankom Damaske, a ostatni punkt w trzecim secie zdobyła Sobiczewska, która zgasiła piłkę przechodzącą (25:14).

MVP: Paulina Majkowska

OnlyBio Pałac Bydgoszcz – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3
(18:25, 17:25, 14:25)

Składy zespołów:
Pałac: Gałkowska (16), Lewandowska (6), Żurowska (6), Różyńska (6), Nowakowska (5), Bałdyga, Witkowska (libero) oraz Łyszkiewicz (1), Mazurek
BKS: Damaske (17), Majkowska (11), Sobiczewska (8), Borowczak (6), Pierzchała (6), Nowicka (3), Mazur (libero), Nowak (libero) oraz Abramajtys (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę