Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: BKS Bostik Bielsko-Biała ze zwycięstwem w Łodzi

TL: BKS Bostik Bielsko-Biała ze zwycięstwem w Łodzi

fot. Michał Szymański

W meczu będących blisko siebie w tabeli Budowlanych Łódź i BKS-u Bielsko Biała lepsze okazały się podopieczne Bartłomieja Piekarczyka.  Bielszczanki pewnie wygrały dwa pierwsze sety, ale w trzecim zupełnie stanęły. Walki nie brakowało w kolejnej odsłonie, ale w pewnym momencie przyjezdne odskoczyły, narzuciły swój styl gry i zainkasowały cenne trzy punkty. MVP meczu została Dominika Pierzchała. 

Od pierwszych akcji świetnie w polu zagrywki i w ataku spisywała się Paulina Damaske, dzięki czemu BKS odskoczył na pięć punktów (6:1). Kroku w obu elementach dotrzymywała jej Pierzchała (8:2). W kolejnych akcjach pojawiło się sporo błędów w ofensywie obu ekip, a różnica na korzyść ekipy gości utrzymywała się (14:8). Łodzianki grały bardzo nierówno w tym elemencie, a sytuację próbowała blokiem ratować Łazowska. Po niej kontrę skończyła jeszcze Durul, ale to były jedyne akordy Budowlanych w odrabianiu strat (10:14). Przyjezdne kończyły dużo więcej ataków, długie akcje zapisywały na swoim koncie i wyraźnie prowadziły. Pojedyncza punktująca zagrywka Kąkol w końcówce była jedyną odpowiedzią miejscowych. Duet Pierzchała/Szczepańska-Pogoda dał BKS-owi wygraną w secie.Na Pierzchałę w bloku i w ataku nie było mocnych w pierwszych akcjach kolejnej partii, ale łodzianki szybko odrobiły odrobiły straty, a nawet wyszły na czoło, dzięki akcji w bloku i kontrze Moniki Fedusio (6:5). Nie trzeba było jednak długo czekać i gdy Damaske stanęła w polu zagrywki, łodzianki stanęły. BKS punktował serią i m.in. po jej asie serwisowym i bloku Pierzchały prowadził 14:9. W kolejnych akcjach w bloku świetnie radziła sobie Majka Szczepańska-Pogoda, która w końcówce dołożyła też punkt zagrywką (20:13). Bielszczanki dowiozły bezpieczną przewagę do samego końca i wygrały w secie po zepsutym ataku Kąkol.

Siatkarki Budowlanych nie składały broni i po kontrze Kazały i zagrywce Kąkol prowadziły 3:0 w kolejnej odsłonie. Bielszczanki szybko jednak przywróciły rytm z poprzednich partii, a Pierzchała i Borowczak od razu wyrównały. Równie szybko przejęły też prowadzenie, dzięki akcjom w bloku (8:6). Tym razem nie utrzymały go długo, gdyż łodzianki nadal walczyły i to skutecznie. Również pokazywały swoją siłę na siatce. Monika Fedusio i Lisiak zatrzymując ataki rywalek wyrównały stan seta. Miejscowe – przy zagrywkach Polak – punktowały nadal, Lisiak szalała w bloku, a rywalki myliły się w ataku (15:8). Seria Budowlanych i totalna niemoc BKS-u trwały w najlepsze, uaktywniła się Fedusio (18:8). Przerwała je dopiero Julia Nowicka. Do końca seta nie wydarzyło się już nic, co wpłynęłoby na wynik, a łódzka drużyna przedłużyła spotkanie.

Przy zagrywkach Nowickiej bielszczanki zablokowały rywalki i odskoczyły od razu na 4:1. Łodzianki walczyły w obronie, kontry kończyły Fedusio i Kąkol, ale pozwoliło to odrobić tylko część strat. Następnie do głosu w polu zagrywki doszła Pierzchała, Majkowska była też czujna w bloku. BKS odskoczył dość mocno na 11:5. Ekipa Budowlanych cały czas miała momenty dobrej gry w obronie, a także w kontrze i po akcjach Durul i Fedusio ponownie zmniejszyła dystans. Gdy ta pierwsza ponownie uderzyła skutecznie, łodzianki przegrywały tylko 11:13. Ekipa gości nie pozwoliła im jednak przejąć inicjatywy, jak w secie trzecim i po bloku Szczepańskiej-Pogody znowu odskoczyła (18:13). To nie podłamało miejscowych, a wręcz przeciwnie. Grę Budowlanych nakręciła Durul, kończąc bardzo długą wymianę, a blokiem punktowała Lisiak (17:19). W ostatnich akcjach BKS wrzucił jednak wyższy bieg, dobrze zagrywała Nowicka i to ona serwisem zamknęła całe spotkanie.

MVP: Dominika Pierzchała

Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3
(17:25, 18:25, 25:14, 20:25)

Składy zespołów:
Budowlani: Lisiak (11), Łazowska (2), Durul (5), Kazała (6), Fedusio (14), Sobolska-Tarasova (5), Łysiak (libero) oraz Polak, Kędziora, Kukulska. Kąkol (11), Pol
BKS: Pierzchała (23), Nowicka (3), Borowczak (11),  Majkowska (10), Damaske (9), Szczepańska-Pogoda (15), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Janiuk, Chmielewska, Abramajtys, Sobiczewska

Zobacz również:
Wyniki i tabela Tauron Ligi w sezonie 2022/2023

Galeria zdjęć z meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę