Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: BKS Bostik Bielsko-Biała zagra o medale

TL: BKS Bostik Bielsko-Biała zagra o medale

Siatkarki BKS-u Bostik Bielsko-Biała w poniedziałkowy wieczór po raz drugi zmierzyły się w rywalizacji ćwierćfinałowej z MKS Kalisz. Bielszczanki pewnie wygrały dwa pierwsze sety.  W trzecim walki było nieco więcej, ale w decydującym momencie lepsze były przyjezdne i to one zamknęły mecz w trzech partiach. W pierwszym meczu także lepsze były bielszczanki i to one zameldowały się w czołowej czwórce TauronLigi. Kolejnym ich rywalem będzie ŁKS Łódź.

W mecz lepiej weszły siatkarki BKS-u, po ataku Martyny Borowczak było 4:1. Kaliszanki zbliżyły się na jeden punkt, gdy błąd w ataku pomyliła się Paulina Damaske.  W ataku myliły się dość często obie strony, ale to BKS utrzymywał niewielkie prowadzenie. Kiedy podopieczne trenera Piekarczyka znakomicie zagrały blokiem, a w ataku pokazała się Paulina Damaske. zagrywką pracowała Julia Nowicka przewaga BKS-u wzrosła (15:8).  Siatkarki z Bielska-Białej kontrolowały boiskowe wydarzenia, w ataku nie zawodziła Majka Szczepańska-Pogoda, a dodatkowo MKS oddawał punkty po błędach. Kiedy skutecznym zbiciem popisała się Paulina Majkowska, a w aut uderzyła Karolina Drużkowska, było już 22:13. W końcówce kaliszanki rzuciły się do odrabiania strat, zagrywką popracowała Karolina Fedorek, a w ataku Drużkowska (19:23). Dwie ostatnie akcje należały jednak do przyjezdnych, swoje ataki skończyły Paulina Damaske i Majka Szczepańska-Pogoda.

Początek drugiej partii był wyrównany, po udanej akcji w bloku  kaliszanek oraz ataku Aleksandry Rasińskiej było 4:2 dla MKS. Ataki Wójcik i Rasińskiej dały już wynik 6:3.  Przyjezdne zapunktowały jednak serią a sprawy w swoje ręce wzięła Szczepańska-Pogoda pracując atakiem i zagrywką, atakowała też Martyna Borowczak (7:6). Po ataku Pauliny Damaske było 10:8 dla BKS i  o czas poprosił trener Marcin Widera.  Po nim jednak Damaske uderzyła raz jeszcze.   BKS utrzymywał przewagę, a powiększył ją po ataku dobrze dysponowanej Szczepańskiej-Pogody, dodatkowo kaliszanki popełniały błędy własne (18:12).  Dobre wejście zanotowała Alina Bartkowska popisując się atakiem i asem serwisowym (16:19). Przerwę zarządził trener Piekarczyk, jego podopieczne kroczyły po zwycięstwo i w tej partii,  blokiem popracowała Pierzchała  a Bartkowska uderzyła w aut (23:17). Set zakończył się blokiem w wykonaniu gości.

W trzecim secie po wyrównanym początku MKS za sprawą dobrej gry w ataku i bloku odskoczył na 8:5.  Kaliszanki szybko jednak roztrwoniły przewagę własnymi błędami (9:9). Po atakach Karoliny Drużkowskiej było już jednak 12:10.  Za sprawą Szczepańskiej-Pogody BKS szybko wyrównał, a po ataku drugiej z liderek, Pauliny Damaske prowadził 15:14. W ustawieniu z Nikolą Abramajtys na zagrywce BKS  odskoczył na 20:18. W ataku nie zawodziła Damaske, a atak Szczepańskiej – Pogody dał wynik 23:20. Mecz asem serwisowym zakończyła Karina Chmielewska.

MVP: Paulina Damaske

MKS Energa Kalisz – BKS Bostik Bielsko-Biała 0:3
(19:25, 18:25, 21:25)

Stan rywalizacji play-off:  2:0 dla BKS-u Bostik Bielsko-Biała
awans: BKS

MKS Kalisz: Drużkowska (17), Wójcik (5), Rasińska (6), Efimienko-Młotkowska (1), Grabka (1), Fedorek (7), Lemańczyk (libero) oraz Wawrzyniak, Kuligowska, Cygan (1), Bartkowska (5)
BKS Bielsko-Biała: Pierzchała (8), Nowicka (2), Borowczak (4), Majkowska (6), Damaske (18), Szczepańska-Pogoda (16), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Chmielewska (1), Abramajtys (1)