Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: BKS Bostik Bielsko-Biała za silny dla beniaminka z Tarnowa

TL: BKS Bostik Bielsko-Biała za silny dla beniaminka z Tarnowa

Nie było niespodzianki w meczu BKS BOSTIK Bielsko-Biała z Roleski Grupa Azoty Tarnów. Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka w miarę pewnie zainkasowały komplet punktów. Problemy miały jedynie w drugim secie, w którym to beniaminek zdominował boiskowe wydarzenia. MVP meczu została wybrana Karina Chmielewska.

Początek meczu był wyrównany, po stronie BKS-u skuteczna była Martyna Borowczak (4:3). Serwis wkrótce dołożyła Majka Szczepańska- Pogoda i gospodynie odjechały na 7:3. Bielszczanki utrzymywały prowadzenie, a nawet je powiększyły. Po skutecznym bloku Dominiki  Pierzchały było 11:6. Faworytki przeważały w każdym elemencie, po błędzie przeciwniczek było już 15:8. BKS popełniał mniej błędów, utrzymywał wysoki poziom gry w ofensywie i wkrótce było już 20:12. Działała także zagrywka, tym elementem popracowała chociażby Majkowska (22:12). Atak Pauliny Damaske dał piłki setowe (24:15), a blok Pierzchały zakończył zmagania w tej części meczu.

W drugim secie po ataku Katarzyny Marcyniuk było 2:0 dla  zespołu z Tarnowa, zaraz jednak na 3:3 wyrównała Borowczak udanym atakiem. Tarnowianki  ponownie odskoczyły na dwa oczka, po zagrywce Gabrieli Ponikowskiej było 10:8. Podopieczne trenera Wojtowicza utrzymywały swoje prowadzenie, a nawet je powiększyły, skutecznie w bloku i ataku punktowały Wiktoria Kowalska i Klaudia Świstek (17:12). Beniaminek pewnie zmierzał po triumf w tej części meczu, zagrywką pracowała Adrianna Rybak (23:16). Wynik seta na 25:17 ustaliła znakomitym atakiem Katarzyna Marcyniuk.

Atak i blok Dominiki Pierzchały dały w trzecim secie wynik 2:0 dla BKS-u, ale szybko po błędzie ofensywnym Sobiczewskiej na tablicy pojawił się remis.  Gospodynie jednak ponownie „odjechały”,  Dobrze w ataku i na zagrywce radziła sobie Martyna Borowczak (8:5). Punkty zdobywane m.in. przez Paulinę Damaske i Weronikę Sobiczewską pozwoliły podopiecznym Bartłomieja Piekarczyka utrzymywać prowadzenie, a dzięki serwisowi Dominiki Pierzchały różnica jeszcze wzrosła (15:10). Przy zagrywce Rybak tarnowianki zbliżyły się na 16:18. W ataku nie zawodziła jednak Paulina Damaske i BKS cały czas prowadził. Po ataku Sobiczewskiej bielszczanki miły już piłki setowe (24:21), a tę część meczu zamknęła udanym atakiem Martyna Borowczak.

Tarnowianki za sprawą znakomitej dyspozycji Katarzyny Marcyniuk znakomicie weszły w seta czwartego (3:0), a po ataku Klaudii Świstek było 7:3. Siatkarki BKS-u odrobiły straty i po bloku w wykonaniu Magdaleny Janiuk tablica pokazała wynik 8:8. Siatkarka ta znakomicie spisywała się pod siatką, a zza linii 9 metra zagrywką pracowała także Martyna Borowczak (11:8). W ataku punktowała także Paulina Damaske i przewaga gospodyń jeszcze wzrosła (14:9, 16:10).  Bielszczanki przeważały w każdym elemencie i pewnie kroczyły po trzy punkty, po ataku Borowczak było już 22:13, a mecz zakończył atak Pauliny Damaaske.

MVP: Karina Chmielewska

BKS  Bostik Bielsko-Biała  – Roleski Grupa Azoty Tarnów Tarnów 3:1
(25:15, 17:25, 25:22, 25:18)

BKS:  Pierzchała (13), Borowczak (16), Chmielewska (1), Majkowska (5), Damaske (20), Szczepańska-Pogoda (5),  Mazur (libero), oraz Nowak (libero), Nowicka, Janiuk (4), Abramajtys, Sobiczewska (7)
Roleski: Mazenko (1), Marcyniuk (15), Łyczakowska (5), Świstek (12),  Ponikowska (4), Kowalska (13), Żurawska (libero) oraz Pawłowska (libero), Szczepańska, Szumera (1),  Ociepa (2), Rybak (5)