Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: BKS Bostik Bielsko-Biała bliżej 7. miejsca

TL: BKS Bostik Bielsko-Biała bliżej 7. miejsca

Do rywalizacji o 7. miejsce w sezonie 2021/2022 stanęły Uni Opole i BKS Bostik Bielsko-Biała. W pierwszym meczu podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka wygrały 3:0, chociaż walki nie brakowało. Losy poszczególnych partii decydowały się w końcówkach i grze na przewagi. Drugie spotkanie tych drużyn zaplanowano na 20 kwietnia w Bielsku-Białej.

Pierwsze akcje spotkania należały do opolanek, ale ich błędy i as Dominiki Pierzchały wyrównały wynik (3:0, 3:3). Na siatce szybko zaczęły górować bielszczanki, po błędzie Anny Bączyńskiej było już 9:5 dla BKS-u. Skutecznie atakowała Weronika Szlagowska. Gdy w ataku pomyliła się Kinga Stronias, o czas poprosił trener Vettori. Po przerwie asa dołożyła Aleksandra Kazała (8:14). Chociaż bielszczankom zdarzało się popełniać błędy, utrzymywały się na prowadzeniu. Po kolejnym błędzie Stronias ponownie interweniował szkoleniowiec UNI (14:18). Po tej interwencji skutecznie zaatakowała Bączyńska. W kolejnych akcjach problemy ze skończeniem ataku miała Szlagowska, przy stanie 17:18 interweniował trener Piekarczyk. Seria przy zagrywkach Bidias trwała, szybko kolejną przerwę wykorzystał szkoleniowiec BKS-u (20:18). Dopiero skuteczny atak Martyny Borowczak, która chwilę wcześniej zmieniła Szlagowską, pozwolił zrobić przejście (21:19). Po ataku po bloku Kingi Stronias UNI miało piłki setowe, ale nie wykorzystały ich (24:22, 24:24). Celne zagrywki posyłała Kazała, a atak Borowczak zamknął seta.

Po asie Pierzchały BKS prowadził 3:0 na początku drugiej odsłony. Dopiero po kontratakach Bączyńskiej opolanki złapały kontakt punktowy, a skuteczne zagrania Stronias wyrównały wynik (6:6). Gdy asa dołożyła Anna Bączyńska, o czas poprosił trener Piekarczyk (7:6). W dalszej fazie seta wynik oscylował wokół remisu, obie drużyny popełniały błędy (11:11). Skuteczne zagranie Stronias i blok na Kazale pozwoliły UNI odskoczyć na 15:13, drugą przerwę wykorzystał bielski trener. Opolanki przejęły inicjatywę, z akcji na akcję dystans powiększał się (18:14). Obaj trenerzy rotowali składem, ale dystans pozostawał wyraźny. Dopiero po błędach Bidias i Makarowskiej różnica punktowa stopniała i o czas poprosił trener Vettori (20:18). Dopiero celny atak Bidias pozwolił UNI wyjść z trudnego ustawienia (21:19). Końcówka była zacięta. Atak Stronias dał piłki setowe opolankom (24:22), ale podobnie jak w poprzednim secie dopiero walka na przewagi wyłoniła zwyciężczynie (24:24). Skutecznie swoje akcje kończyła Kazała (26:26). Obie drużyny miały swoje szanse, a ostatnie słowo należało do Kazały.

Otwarcie seta numer trzy było zacięte (5:4). Chociaż po kolejnym udanym ataku Stronias było 10:8 dla UNI, po zagraniach Bartkowskiej i Borowczak wynik ponownie się wyrównał (11:11). Błąd Borowczak i blok na tej zawodniczce pozwoliły opolankom odbudować przewagę, szybko o czas poprosił trener BKS-u (14:11). Po przerwie Bidias zepsuła zagrywkę. W kolejnych akcjach to bielszczanki zaliczyły serię i przez nieudane ataki Stronias na tablicy wyników widniał już remis (15:15). W kolejnych akcjach nieznaczna przewaga przechodziła z rąk do rąk (16:15, 16:17). Po nieudanym ataku Bączyńskiej o czas poprosił opolski trener (17:19). Opolanki szybko odrobiły straty, ale równie łatwo ponownie oddały rywalkom inicjatywę (19:19, 19:21). Przy stanie 20:22 ostatnią przerwę w tej odsłonie wykorzystał Nicola Vettori. Gdy kontratak wykorzystała Bączyńska, interweniował Bartłomiej Piekarczyk (22:22). Po autowym ataku Stronias BKS miał piłki meczowe (22:24). Gospodynie obroniły obie, doprowadzając do gry na przewagi (24:24). Mecz zakończył autowy atak Stronias.

MVP: Martyna Borowczak

UNI Opole – BKS  Bostik Bielsko-Biała 0:3
(24:26, 31:33, 24:26)

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla BKS-u

UNI: Orzyłowska (8), Stronias (16), Bidias (16), Pellegrino (7), Makarowska (2), Bączyńska (14), Adamek (libero) oraz Pamuła, Muszyńska, Wołodko i Sieradzka
BKS: Kazała (15), Janiuk (5), Chmielewska, Pierzchała (8), Orvosova (4), Szlagowska (3), Drabek (libero) oraz Mazur (libero), Polak, Borowczak (13) i Bartkowska (8)