Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Mocne otwarcie sezonu w wykonaniu BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała

TL: Mocne otwarcie sezonu w wykonaniu BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała

Pierwszą kolejkę TauronLigi w sezonie 2023/2024 zakończył mecz BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała z UNI Opole. Czwarta drużyna ostatnich rozgrywek rozpoczęła sezon z przytupem. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka nie dały opolankom najmniejszych szans. Od początku przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i dominowały już praktycznie do samego końca. MVP meczu została Julia Nowicka.

PEŁNA KONTROLA OD POCZĄTKU…

Spotkanie zaczęło się od wyrównanej gry, którą przerwały skuteczne ataki i blok gospodyń (7:4). Kontynuowały czujną grę na siatce, co w połączeniu z udaną akcją Joanny Pacak powiększyło przewagę BKS-u o kolejne dwa oczka. Nie był to koniec punktowych zdobyczy bielszczanek, gdyż dwoma asami serwisowymi popisała się Julia Nowicka (13:6). Potrzeba więc było odpowiedzi blokiem UNI Opole, żeby dystans odrobinę się zmniejszył. Po punktowej zagrywce Marty Pamuły i ataku Oliwii Sieradzkiej drużyny dzieliły więc trzy oczka (16:19). Gospodynie w porę popracowały jednak nad skutecznością i zaczęły zmierzać po wygraną w premierowej odsłonie. Blok Pacak dał więc ekipie z Bielska-Białej piłkę setową, a całą partię zamknął atak blok-aut Kertu Laak (25:17).

Wygrana napędziła bielszczanki, które od razu wyszły na dwupunktowe prowadzenie po ataku i bloku Pacak. W dodatku dobrze spisała się Martyna Borowczak, a po drugiej stronie siatki pomyłki nie uniknęła Katarzyna Zaroślińska-Król (2:7). Zawodniczkom z Opola udało się odrobić jedno oczko dopiero po asie serwisowym Pamuły. Szybko je jednak straciły, gdy tym samym odpowiedziała Paulina Damaske (14:8). UNI Opole zbliżyło się więc ponownie, gdy nieudany atak zapisała na swoim koncie Borowczak. Znów nie na długo. Borowczak zrehabilitowała się bowiem w polu serwisowym (18:13). Tym samym musiała więc odpowiedzieć Zaroślińska-Król, aby podtrzymać jeszcze szanse swojego zespołu na odmianę losów seta. Na niewiele się to zdało, gdyż w aut posłała piłkę Pamuła (15:20). Ponadto w końcówce asa dołożyła Nowicka. Kolejna odsłona padła więc łupem bielszczanek, które triumfowały po swoim bloku (25:18).

OPOLANKI BEZ SZANS

Lepiej dla BKS-u zaczął się także set numer trzy, w którym gospodynie objęły wyższe prowadzenie przy bardzo dobrych zagrywkach Nowickiej (3:0). Nie był to koniec asów tego zespołu, gdyż kolejnego dołożyła Pacak. To napędziło bielszczanki, które przypomniały swoim rywalkom także o swojej czujnej grze na siatce (9:3). Dopiero autowy atak Laak zmniejszył nieco dystans między drużynami. Siatkarki z Opola nie wykorzystały jednak swojej szansy i w połowie seta popełniły błędy własne (10:16). Do tego doszło dotknięcie siatki, które powiększyło ich stratę do siedmiu oczek. Od tej pory bielszczanki były już na prostej drodze do sięgnięcia po zwycięstwo w całym spotkaniu, które nastąpiło po ich jeszcze jednym punktowym bloku (25:15).

MVP: Julia Nowicka

BKS  BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – UNI Opole 3:0
(25:17, 25:18, 25:15)

BKS: Nowicka (5), Pacak (12), Borowczak (10), Laak (14), Majkowska (8), Damaske (10), Nowak (libero) oraz Mazur (libero), Ciesielczyk, Abramajtys, Bidias
UNI: Orzyłowska (5), Olaya (6), Pamuła (5), Zaroślińska-Król (11), Połeć (3), Bińczycka, Adamek (libero) oraz Barbero, Janicka, Sieradzka (2)