Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Bielszczanki z kolejnym zwycięstwem

TL: Bielszczanki z kolejnym zwycięstwem

W kolejnej kolejce TAURON Ligi siatkarki BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała potrzebowały trzech setów by pokonać zespół Grupy Azoty Akademii Tarnów. Najlepszą zawodniczką tego pojedynku wybrana została Kertu Laaak

dobry początek

W pierwszych momentach meczu wynik oscylował wokół remisu, chociaż bielszczanki nie potrzebowały wiele czasu, by wyjść na prowadzenie. Po bloku na Barbarze Zakościelnej oraz ataku Martyny Borowczak w kontrataku prowadziły 4:2. Przyjezdne miały sporo problemów w przyjęciu, co przekładało się na kolejne kłopoty w ofensywie. Gospodynie dołożyły zagrywkę i zwiększyły przewagę do czterech oczek (10:6). Interweniował wówczas Michał Madejski. Tarnowianki nadal nie kończyły pierwszych ataków, za to w kontrach robiła to Kertu Laak. Następnie z pola serwisowego dała o sobie znać Julia Nowicka, która zagrywką punktowała dwukrotnie z rzędu (16:9). Oba zespoły grały praktycznie punkt za punkt. W końcówce siatkarki BKS-u popełniły trzy błędy z rzędu, przez co grę przerwał Bartłomiej Piekarczyk (23:19). Kiwka Laak z prawej flanki dała ekipie z Bielska-Białej prowadzenie w meczu (25:20).

WALKA NA PRZEWAGI

Drugą odsłonę podobnie jak pierwszą, siatkarki BKS-u rozpoczęły od dwupunktowej przewagi (4:2) za sprawą solidnej ofensywy. Po drugiej stronie siatki kończyła kierowane do siebie piłki Danijela Dzaković. Kiedy asa serwisowego zaserwowała Nikola Abramajtys, jej zespół wygrywał 9:6. Nadal jednak presję atakiem wywierały tarnowianki, zbliżając się na jeden punkt (9:10). Błędy własne podopiecznych trenera Madejskiego ułatwiły bielszczankom ponowne powiększenie zaliczki (15:10). Zespół z Małopolski po raz kolejny zniwelował straty, a w szeregach BKS-u doszło do przestoju. Dwoma atakami oraz blokiem popisała się Wiktoria Szumera (16:18). Grę przerwał trener Piekarczyk. Na niewiele się to zdało, a to ponownie za sprawą Szumery, która atakowała i postawiła szczelny blok. Skutecznie uderzenie Katarzyny Marcyniuk dało tarnowiankom upragniony remis (19:19). W decydujących fragmentach seta zespoły grały punkty za punkt. Na przemian punktowały Borowczak i Dzaković (23:23). Na sam koniec doszło jeszcze do długiej wideoweryfikacji po tym, jak atakowała Dzaković. Finalnie została zatrzymana przez Julię Nowicką (26:24).

kropka nad „i”

W trzeciej partii po bloku oraz ataku Borowczak bielszczanki po raz kolejny prowadziły 4:2. Wraz z upływem czasu lepiej w ataku prezentowały się przyjezdne, które za sprawą Marcyniuk wysunęły się na prowadzenie 13:11. Obie formacje były nieustępliwe i grały punkt za punkt (20:20). Podopieczne szkoleniowca Piekarczyka uprzykrzyły grę siatkarkom z Tarnowa, stawiając dwa bloki w trzech akcjach (23:20). Bielszczanki cieszyły się z czwartego zwycięstwa z rzędu oraz braku straconego seta po zepsutej zagrywce Marcyniuk (25:22).

MVP: Kertu Laak

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:0
(25:20, 26:24, 25:22)

Składy zespołów
BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała: Nowicka (3), Pacak (3), Borowczak (12), Laak (24), Abramajtys (8), Bidas (7), Mazur (libero) oraz Nowak (libero), Janiuk (1)
Grupa Azoty Akademia Tarnów: Zakościelna (1), Chmielewska (1), Dzaković (16), Usheva (2), Gawlak (4), Szumera (20), Żurawska (libero) oraz Marcyniuk (10), Molenda