Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Bez niespodzianki w Tarnowie, Volley Wrocław z trzema punktami

TL: Bez niespodzianki w Tarnowie, Volley Wrocław z trzema punktami

fot. Michał Szymański

W 11. kolejce zespół Roleski Grupa Azoty Tarnów podjął drużynę #VolleyWrocław. Podopieczne trenera Michała Masnego bez większych problemów wygrały bez straty seta, chociaż gospodynie nie chciały sprzedać tanio skóry. 

Pierwsze akcje należały do przyjezdnych, jednak gospodynie szybko odrobiły straty (0:3, 4:4). Tarnowianki miały problem ze skończeniem ataku, często popełniały błędy. Gdy kontratak wykorzystała Joanna Pacak, wrocławianki odskoczyły na 8:4. Z czasem gospodynie poprawiły swoją skuteczność, zaś problemy pojawiły się po stronie rywalek i po kolejnym asie Magdaleny Ociepy było już 10:9 dla siatkarek z Tarnowa. Obie drużyny punktowały falami. Celna zagrywka Lucie Muhlsteinovej i dobra gra blokiem pozwoliła wrocławiankom odbudować przewagę, o czas poprosił trener Wojtowicz (12:15). Zdarzały się przedłużone akcje. Dopiero błąd podczas zagrywki Muhlsteinovej pozwolił gospodyniom zrobić przejście (13:17). Swoje akcje kończyła Julia Szczurowska. Atak po skosie Anny Bączyńskiej dał przyjezdnym serię piłek setowych. Ostatni punkt w tej odsłonie padł po zagrywce w siatkę Marty Łyczakowskiej.W drugiej odsłonie wrocławianki poszły za ciosem, po asie Regiane Bidias interweniował trener Wojtowicz (3:6). Gospodynie wciąż nie ustrzegły się prostych błędów. Po asie Pacak przyjezdne odskoczyły na 10:4. Dopiero przy zagrywkach Ociepy tarnowianki zaczęły odrabiać straty, zaś w szeregach rywalek pojawiały się niewymuszone pomyłki (8:12). Dystans stopniowo topniał, gdy po ciekawej akcji zablokowana została Bidisas, o czas poprosił trener Masek (10:13). Od tej interwencji szkoleniowca przyjezdne zaczęły punktować seriami. Siatkarki z Wrocławia wykorzystywały swoje szanse, szybko odbudowując różnicę punktową. Pojedyncze zagrania Klaudii Świstek i Wiktorii Szumery na niewiele się zdały. Po mocnym ataku Szczurowskiej wrocławianki miały kolejne piłki setowe – 24:16. Gdy gospodynie obroniły dwie z nich, czas wykorzystał trener Masek (18:24). Tarnowianki walczyły do końca, ale ostatnie słowo należało do Szczurowskiej.

Lepiej w trzecią odsłonę weszły gospodynie, po asach Świstek odskoczyły na 9:5 i o czas poprosił szkoleniowiec #VolleyWrocław. Z czasem przyjezdne poprawiły swoją skuteczność, zaś rywalki popełniały proste błędy. Po kontrataku Bączyńskiej interweniował tarnowski trener. W kolejnej akcji Szczurowska zatrzymała Marcyniuk i wynik wyrównał się (11:11). W kolejnych akcjach trwała zacięta walka. Wynik wciąż oscylował wokół remisu (17:17). Dopiero w dalszej fazie seta przy zagrywkach Świstek do głosu doszły gospodynie. Gdy w aut zaatakowała Bączyńska, interweniował trener wrocławianek (20:17). Po przerwie serię udanych zagrań zaliczyły przyjezdne, po bloku na Kowalskiej, o czas poprosił tarnowski szkoleniowiec (20:20). Passa przy zagrywkach Muhlsteinovej trwała. Nieudany atak Marcyniuk dał piłki meczowe rywalkom (20:24). Zagranie bez bloku w aut Świstek zamknęło pojedynek.

MVP: Julia Szczurowska

ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów – #VolleyWrocław 0:3
(19:25, 20:25, 20:25)

Składy zespołów:
Roleski: Świstek (10), Ponikowska (8), Marcyniuk (7), Ociepa (7), Kowalska (3), Łyczakowska (2), Żurawska (libero), Pawłowska (libero) oraz Szumera (8), Szczepańska
#Volley: Szczurowska (15), Pacak (12), Bączyńska (11), Bidias (6), Witowska (5), Muhlsteinova (2), Saad (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę