Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Bez niespodzianki w Szczecinie

TL: Bez niespodzianki w Szczecinie

Grupa Azoty Chemik Police wywiązał się z roli faworyta spotkania 8. kolejki TAURON Ligi. Policzanki w szczecińskiej Netto Arenie bez straty seta pokonały MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom. Pierwsze dwa sety gospodynie wygrały bardzo wyraźnie. Więcej walki było w trzeciej odsłonie, jednak również ona padła łupem podopiecznych trenera Mierzwińskiego.

W mecz lepiej weszły policzanki, po udanym bloku Jovany Brakocević-Canzian prowadziły 2:0, a pomyłka Martyny Świrad spowodowała, że różnica wzrosła do trzech oczek. Policzanki szybko narzuciły radomiankom swój styl gry, po ataku Martyny Łukasik na 7:3 o czas poprosił Błażej Krzyształowicz, ale to nic nie dało. Mistrzynie Polski były zespołem lepszym w każdym elemencie, w ofensywie punktowała raz za razem Martyna Łukasik, działał blok, zagrywką pracowała Lenka Oveckova (15:5). Serwis dołożyła też Łukasik (18:6). Kiedy po raz kolejny zafunkcjonował policki blok, było już 20:8. Radomianki starała się poderwać do walki jeszcze Małgorzata Jasek (23:14), ale kiedy blokiem zagrała Iga Wasilewska to podopieczne Marka Mierzwińskiego miały piłki setowe, a po chwili blok rywalek zakończył zmagania w tej odsłonie.

W drugim secie po ataku Agnieszki Korneluk Chemik prowadził 2:0, kolejne błędy siatkarek Radomki spowodowały, że zrobiło się już 7:3. Policzanki przy zagrywce Oveckovej jeszcze powiększyły przewagę, znakomicie przy siatce pracowała Korneluk, działała obrona, punktowała kontratakiem Czyrniańska (13:5). Radomianki przy zagrywce Małgorzaty Jasek zbliżyły się na 11:15 za sprawą m. in. dobrej gry blokiem. Kolejne akcje należały jednak do Chemika Police, po asach serwisowych Joanny Sikorskiej było już 20:11. Po ataku Cipriano i błędzie Murek różnica wynosiła 10 punktów. Wynik seta na 25:16 ustaliła atakiem Joanna Sikorska.

Ataki Joanny Sikorskiej i Cipriano oraz blok dały policzankom prowadzenie 4:0 w secie trzecim. Przyjezdne zniwelowały straty do dwóch oczek, kiedy to w ataku pomyliła się Wasilewska (6:4), a na 8:8 wyrównała Małgorzata Jasek. Sprawy w swoje ręce wzięła jednak Martyna Czyrniańska (10:8). Radomka utrzymywała kontakt punktowy, po ataku Natalii Murek było 13:13. Wynik długo oscylował wokół remisu, a po błędzie gospodyń to Radomka wyszła na 18:16 i przerwę zarządził Marek Mierzwiński. Na 18:18 wyrównała Korneluk. W końcówce policzanki za sprawą gry blokiem wyszły na prowadzenie 22:20, ale rywalki natychmiast wyrównały. Kolejne dwie akcje wygrały jednak mistrzynie Polski,  doprowadzając do piłek meczowych. Spotkanie atakiem zakończyła Martyna Łukasik.

MVP: Lenka Oveckova

Grupa Azoty Chemik Police – MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom 3:0
(25:14, 25:16, 25:23)

Chemik: Cipriano (6), Korneluk (8), Brakocević-Canzian (3), Wasilewska (8), Łukasik (8), Oveckova (1), Stenzel (libero) oraz Jagła (libero), Fabiola (1), Czyrniańska (12), Sikorska (11) i Pol
Radomka: Świrad, Bugg (1), Jasek (17), Murek (10), Łukasik (7), Biała (2), Strasz (libero) oraz Zaborowska, Moskwa (1) i Adamek (libero)