Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Lider tabeli nie dał szans zespołowi z Mielca

TL: Lider tabeli nie dał szans zespołowi z Mielca

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police utrzymują wysoką, stabilną formę.  W sobotę podopieczne trenera Marco Fenoglio nie dały najmniejszych szans ITA TOOLS STAL Mielec.  Policzanki zdominowały wydarzenia praktycznie w każdym elemencie, a prowadzone przez Mateusza Grabdę mielczanki tylko krótkimi momentami były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem.

Chemik dość szybko przejął inicjatywę. Mielczanki co prawda atakowały, ale popełniały też błędy w tym elemencie. Gdy w kontrze uderzyła Monika Fedusio, miejscowe prowadziły 6:2. Po stronie gości aktywna była Kubacka, jednak rywalki trzymały Stal na dystans. Różnica jeszcze wzrosła, gdy blokiem zagrała Iga Wasilewska (19:13). Sylwia Kucharska zagrywką i Weronika Gierszewska kontrą odrobiły jeszcze część strat, ale ekipa z Polic pilnowała wyniku. Dwie ostatnie akcje seta to udane zbicia Elizabet Inneh-Varga.

Gdyby nie błędy w ataku Stali, początek seta drugiego byłby bardzo wyrównany. Mielczanki cały czas jednak naciskały, zagrały blokiem i gdy wreszcie pomyliły się rywalki, objęły prowadzenie 7:6. Chemik zagrywką Dominiki Pierzchały szybko je odzyskał i znowu zaczął budować przewagę. Nie była ona jednak tak wysoka, jak mogła być, gdyż policzanki popełniały błędy, a zagrywka Poli Nowackiej wyrównała po 13. Wszystko zmieniło się, gdy w polu zagrywki pojawiła się Fedusio. Jej uderzenia zmieniły bieg seta, a Chemik odskoczył na 20:14. Stal nie oddała seta bez walki. Zakończyła go długa wymiana zamknięta blokiem przez Fedusio.

W kolejnej odsłonie Chemik szedł już za ciosem. Przyjezdne miały nie tylko problemy w ataku, ale i w przyjęciu. Szybko więc urosła przewaga miejscowych (7:2). Dystans utrzymywał się, choć siatkarki Stali mogły mieć spore pretensje do siebie o błędy własne, które uniemożliwiały im odrabianie strat. Trochę udało się to Nowackiej, która uderzyła z przechodzącej po zagrywce Katarzyny Brydy (9:12), ale kontra Fedusio zaraz przywróciła pięciopunktową nadwyżkę Chemika. Końcówka to świetna gra Natalii Mędrzyk i blok Wasilewskiej.

MVP: Elizabet Inneh-Varga

Grupa Azoty Chemik Police – ITA TOOLS STAL Mielec 3:0
(25:21, 25:18, 25:17)

Chemik: Inneh-Varga (180, Wasilewska (9), Fedusio (11), Pierzchała (4), Mędrzyk (10), Ding (2), Jagła (libero)
Stal: Nowacka (10), Bryda, Laskowska-Azab (4), Gierszewska (5), Kubacka (6), Kucharska (5), Pancewicz (libero) oraz Dyduła (7), Łyduch, Walczak