Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Bez niespodzianki w Kaliszu, trzy punkty dla MKS-u

TL: Bez niespodzianki w Kaliszu, trzy punkty dla MKS-u

W drugim spotkaniu ostatniej kolejki fazy zasadniczej TAURON Ligi Energa MKS Kalisz podejmował przedostatnią ekipę zestawienia MOYA Radomkę Lotnisko Warszawa-Radom. Gospodynie, które były faworytkami starcia nie zawiodły i pewnie pokonały przyjezdne w trzech setach. Tym samym kaliszanki zapewniły sobie 5. pozycję w tabeli na zakończenie tej części rozgrywek.

Mecz znakomicie otworzyły siatkarki Radomki, które szybko wyszły na prowadzenie 4:1. Mimo że kaliszanki po chwili zaczęły odrabiać straty i zbliżyły się na punkt (4:5), przyjezdne zdawały się kontrolować sytuację. Ich przewaga znów zaczęła wzrastać. Niebawem była już czteropunktowa (8:4). Podopieczne Błażeja Krzyształowicza nie zwalniały tempa i po kilku kolejnych akcjach dołożyły do nadwyżki jeszcze dwa oczka (13:7). Dominacja radomianek trwała do wyniku 21:16. Wtedy w jednym ustawieniu straciły kilka punktów i rywalki doprowadziły do remisu po 21. Chwilę potem zakończyły seta, wygrywając go 25:21.

W drugiej partii początkowo lepiej też spisywały się przyjezdne. Odskoczyły na 6:2 i tę w miarę bezpieczną przewagę utrzymywały do stanu 12:9. Stopniowo bowiem gospodynie zaczęły wtedy odrabiać straty. Najpierw wyrównały na po 12. Radomianki wyszły jeszcze na trzypunktowe prowadzenie (16:13), ale i to udało się MKS-owi zniwelować. Chwilę potem to on przejął inicjatywę i w końcówce wywalczył dwa oczka zaliczki (20:18).  Szansy na wygranie kolejnego seta gospodynie już nie wypuściły z rąk, triumfując ponownie 25:21.

Trzecią odsłonę od prowadzenia 2:0 rozpoczęły miejscowe. Siatkarki Radomki szybko jednak doprowadziły do wyrównania. Do stanu po 7 gra toczyła się punkt za punkt. Dwie skuteczne akcje dały wtedy przewagę Radomce (9:7), ale ponownie długo się ona nie utrzymała. Chwilę potem był już remis. Po krótkiej wymianie ciosów inicjatywa znów leżała bowiem po stronie kaliszanek, które odskoczyły na pięć oczek (18:13). Wysokiej przewagi nie oddały już do końca seta, wygrywając go 25:20, a tym samym całe spotkanie 3:0.

MVP: Zuzanna Efimienko-Młotkowska

Energa MKS Kalisz – MOYA Radomka Lotnisko Warszawa-Radom 3:0
(25:22, 25:21, 25:20)

MKS: Drużkowska (19), Rasińska (14), Kuligowska (4), Efimienko-Młotkowska (11), Grabka (2), Fedorek (7), Pajdak (libero) oraz Wójcik (6), Lemańczyk
Radomka: Samara (4), Bugg (3), Stepanenko (2), Murek (17), Łukasik (3), Moskwa (4), Strasz (libero) oraz Jasek (11), Braga, Biała, Zaborowska (1), Adamek (libero)