Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Bez niespodzianki w Radomiu, BKS lepszy od Radomki

TL: Bez niespodzianki w Radomiu, BKS lepszy od Radomki

20. kolejkę rozgrywek TAURON Ligi otworzyło starcie MOYA Radomki Radom z BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Bielszczanki potwierdziły swoją dobrą formę i pomimo kłopotów w trzecim secie były w stanie wygrać mecz 3:0. To pozwoli im utrzymać pozycję wicelidera.

TYLKO BLOKIEM

Do meczowego składu na to spotkanie powróciła Marta Łyczakowska. Po wyrównanym początku szybko pokazał się blok BKS-u (7:10). Radomka odpłaciła się rywalowi pięknym za nadobne i zatrzymując Kertu Laak wyrównała wynik (14:14). Środkowa część seta odbywała się na zasadzie – BKS ucieka i Radomka goni. Bardzo dobre wejście dała Regiane Bidias i lepszy blok dał wygraną w pierwszym secie siatkarkom BKS-u (22:25).

NIC NIE ZMIENIAĆ

Trener Bartłomiej Piekarczyk po dobrym wejściu postanowił pozostawić Regiane Bidias na boisku. Bielszczanki ponownie szybko zyskały przewagę dzięki dobrej pracy na siatce. Drogi przez blok zupełnie nie mogła znaleźć Hilary Johnson (4:10). Gra zespołu z Radomia zupełnie się posypała. Troszkę energii do walki gospodyniom dodało jeszcze wejście Marty Łyczakowskiej i Pauliny Reiter. Wszystkie skrzydłowe BKS-u nie zawodziły, a autowe uderzenie Gałkowskiej zakończyło seta (19:25).

BRAZYLIJSKI AS

Radomianki pobudziły się do gry i od początku seta bardzo walecznie grały w obronie. Wejście Klaudii Nowakowskiej, która pozostała na boisku tylko w tym pomogło. Więcej problemów w przyjęciu miała Paulina Damaske, a z prezentów na siatce korzystały radomianki. Tu potrzebne okazało się wyczucie Bartłomieja Piekarczyka, który dał odpocząć Kertu Laak i Julii Nowickiej. Podstawowa para wróciła na boisku po tym, jak przechodzącą piłkę na siatce wykorzystała Marie Scholzel (19:14). Nowicka pod koniec seta postawiła na Regiane Bidias. Brazylijka dała sygnał do walki drużynie swoją dobrą zagrywką. Przez blok BKS-u nie mogła się przebić Murek, a wpędzony w trudną sytuację zespół z Radomia zaczął popełniać błędy. Wynik meczu przypieczętowała Kertu Laak (22:25).

MVP: Julia Nowicka

MOYA Radomka Radom – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała 0:3
(22:25, 19:25, 22:25)

Radomka: Johnson (6), Gajer (3), Murek (11), Gałkowska (19), Świrad (4), Scholzel (7), Stenzel (libero) oraz Reiter (2), Nowakowska (3), Łyczakowska i Rybak-Czyrniańska
BKS: Nowicka, Pacak (10), Borowczak (2), Laak (17), Majkowska (6), Damaske (11), Mazur (libero) oraz Stachowicz, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda (1) i Bidias (10)