Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Tine Urnaut jednak nie zagra w PlusLidze, wybrał ofertę Zenita?

fot. Katarzyna Antczak

Rosyjskie media donoszą, że Tine Urnaut w kolejnym sezonie będzie zawodnikiem Zenita Sankt Petersburg. Jastrzębski Węgiel ma otrzymać odszkodowanie, ale będzie musiał szukać następcy Słoweńca, a rynek jest już mocno przebrany.

Zenit Sankt Petersburg jest obecnym wicemistrzem Rosji, ale w kolejnym sezonie mierzy jeszcze wyżej. O medale chce walczyć nie tylko w Superlidze, ale także w Lidze Mistrzów. Początkowo działacze rosyjskiego klubu kusili Wilfredo Leona. Ponoć był on już blisko powrotu do Rosji, ale uniemożliwił mu to kontrakt z Sir Safety Perugią, która nie chciała oddać jednego z czołowych przyjmujących świata za żadne pieniądze.Brak porozumienia w sprawie Leona skomplikował sytuację Zenita, bowiem na przyjęciu miał on zakontraktowanych tylko Jegora Kliukę i Kirilla Ursowa. Stąd też drużyna z Sankt Petersburga zdecydowała się na wykupowanie kontraktów zawodników. Na pierwszy ogień poszedł Fiedor Woronkow, który miał grać w Zenicie Kazań.

Rosyjskie media donoszą, że działacze Zenita porozumieli się już także z Tine Urnautem, który pierwotnie miał grać w Jastrzębskim Węglu. Wprawdzie mistrz Polski będzie mógł liczyć na odszkodowanie, ale wszystko wskazuje na to, że będzie zmuszony poszukiwać następcę słoweńskiego przyjmującego, a rynek transferowy jest już mocno przebrany i trudno może mu być zapełnić tę lukę wartościowym zawodnikiem.

– Główny powód, dla którego postanowiłem podpisać kontrakt z Jastrzębskim Węglem, to wysokie ambicje tego klubu. Takie podejście mnie również motywuje. Rozmawiałem z moimi kolegami z reprezentacji, którzy grali w tym zespole i oni zachwalali klub, podkreślając, że jest dobrze zorganizowany i ambitny – mówił po podpisaniu kontraktu z mistrzem Polski Urnaut, ale w rosyjskiej Superlidze też będzie mógł walczyć o najwyższe cele, podobnie jak w Lidze Mistrzów, w której zagra Zenit.

Jeśli spekulacje rosyjskich mediów się potwierdzą, to nie będzie to pierwsza taka sytuacja w międzysezonowej przerwie. Przypomnijmy, że wcześniej podobna sytuacja spotkała Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, z której mimo ważnego kontraktu odszedł Nikola Grbić, wybierając ofertę z Włoch. Natomiast Daniel Castellani w podobnych okolicznościach rozstał się z Indykpolem AZS-em Olsztyn, przenosząc się do Fenerbahce Stambuł.

źródło: opr. własne, sport.business-gazeta.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę