Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tie-break w Bełchatowie dla Berlin Recycling Volleys

Tie-break w Bełchatowie dla Berlin Recycling Volleys

Siatkarze PGE Skry przegrali po pięciu setach z Berlin Recycling Volleys w kolejnym meczu towarzyskim przed sezonem PlusLigi. Najlepiej punktującym siatkarzem w szeregach ekipy prowadzonej już przez Slobodana Kovaca był Dick Kooy. W sobotę oraz w niedzielę bełchatowianie wezmą udział w turnieju Giganci Siatkówki.

Spotkanie w hali Energia było wyjątkowe pod kilkoma względami. Przede wszystkim, po raz pierwszy zespół PGE Skry poprowadził trener Slobodan Kovac, który dopiero co przyjechał do Bełchatowa, a już chciał pracować z drużyną. Po drugie, mecz mogli obejrzeć kibice, którzy są spragnieni siatkówki. Jeśli chodzi o sprawy sportowe, to trener Kovac wciąż do dyspozycji miał tylko ośmiu zawodników, czyli kadra nie zmieniła się od poprzednich sparingów. Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek i Milad Ebadipour, czyli siatkarze, którzy brali udział w turniejach reprezentacyjnych, dostali jeszcze kilka dni wolnego.

Zespół Berlin Recycling Volleys, czyli mistrza Niemiec, od kilku dni przebywa w Polsce i rozgrywa mecze towarzyskie. I piątkowi rywale PGE Skry w pierwszym secie lepiej przyjmowali, co przełożyło się też na skuteczny atak. Choć w końcówce bełchatowianie zdołali jeszcze odrobić kilka punktów, to ostatecznie przegrali 20:25.

PGE Skra lepiej rozpoczęła kolejną partię, ale z czasem berlińczycy zaczęli doganiać gospodarzy. Mieli już kolejną piłkę setową i wydawało się, że wyjdą na prowadzenie 2:0, jednak w końcówce bełchatowianie zaczęli grać lepiej w bloku i ostatecznie wygrali 27:25.  W trzecim secie PGE Skra ponownie okazała się lepsza, ale minimalnie, bo wygrała 25:23. Zespół z Berlina zaprezentował się natomiast lepiej w czwartej partii. Zbudował odpowiednią przewagę w drugiej części seta i prowadził grę do końca. Efekt? Zwycięstwo 25:23 i remis 2:2 w całym meczu.

W tie-breaku znów o lepiej radzili sobie gracze z Berlina. Osiągnęli czteropunktową przewagę (11:7), a przy takiej różnicy można kontrolować seta do końca. I to ostatecznie niemiecki zespół cieszył się ze zwycięstwa 15:9 i w całym meczu 3:2.

PGE Skra Bełchatów – Berlin Recycling Volleys 2:3
(20:25, 27:25, 25:23, 23:25, 9:15)

Skra: Kłos (12), Schulz (18), Kooy (23), Mitić (5), Sawicki (15), Adamczyk (8), Piechocki (libero) oraz Milczarek (libero)
BRV: Schott (21), Jendryk (10), Mote (8), Grankin (1), Kessel (14), Patch (18), Danani (libero) oraz Tuia, West i Sotola (4)

źródło: skra.pl