Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Thomas Renard-Chardin: Jeżeli będzie możliwość, zagramy w pucharach

Thomas Renard-Chardin: Jeżeli będzie możliwość, zagramy w pucharach

fot. Michał Szymański

– Wszyscy odczuwamy niedosyt z powodu sportowego wyniku, bo wszystko było w naszych rękach. Z drugiej strony z pewnością ten sezon zakończył się sukcesem. Wiemy, jakie były jego realia, graliśmy bez kibiców, a budżety były okrojone z powodu pandemii. Mimo to udało nam się zakontraktować zawodniczki na światowym poziomie – powiedział w wywiadzie dla portalu cozadzien.pl Thomas Renard-Chardin, prezes E.Leclerc Moya Radomki Radom.

– Później zaczęły się problemy. Janisa, która była filarem drużyny, musiała opuścić zespół z powodu choroby. Udało nam się odbić w play-off z tej złej sytuacji, mimo kontuzji również Kasi Skorupy. To, że tak weszliśmy do półfinałów w takich realiach, trzeba uważać za sukces – dodał Renard.Jednym z największych transferów ostatnich lat do TAURON Ligi było sprowadzenie Katarzyny Skorupy do Radomki. Sam prezes przyznaje, że pomógł w tym przypadek. Przed zatrudnieniem doświadczonej rozgrywającej, cele klubu też były nieco skromniejsze. – Kiedy w ostatniej chwili podpisaliśmy kontrakt z Kasią Skorupą, nie przypuszczałem, że będzie miała ona aż tak duży wpływ na drużynę. Wiedzieliśmy przed tym transferem, że mamy dobrą drużynę, a Kasia trafiła do nas przez zbieg okoliczności. Kontraktowaliśmy bowiem amerykańską rozgrywającą, która przez koronawirusa jednak nie chciała do nas przyjść, a Kasie została bez klubu, więc trafiła do nas i wszyscy byli zadowoleni. Jakość pozostałych transferów to też wynik naszej nauki na błędach.

Prezes Radomki odniósł się również do kontuzji Katarzyny Skorupy i jej wpływu na wyniki w sezonie, a także zapowiedział, że gdyby udało się otrzymać dodatkowe miejsce w europejskich pucharach dla Polski, to jego klub jest chętny do wzięcia w nich udziału. – Do półfinału Pucharu Polski weszliśmy po emocjonującym meczu z #VolleyWrocław. Szkoda, że nie było z nami kibiców. Nie udało się też zagrać w finale. To było dla nas ważne, ale ważniejsze było, żeby Kasia Skorupa wróciła na play-off. Zajęliśmy czwarte miejsce, które nie gwarantuje udziału w pucharach, ale jeżeli pojawi się taka możliwość, to będziemy chcieli z niej skorzystać. 

źródło: cozadzien.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę