Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Memoriał Wagnera: Kto z kim, kiedy? [plan transmisji]

Memoriał Wagnera: Kto z kim, kiedy? [plan transmisji]

fot. Klaudia Piwowarczyk

Już mniej niż 24 godziny dzielą nas od rozpoczęcia XXI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Dla polskich siatkarzy będą to trzy z pięciu ostatnich spotkań przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Kto, kiedy i z kim będzie rozgrywał spotkania? Na kibiców polskiej reprezentacji czeka dobra informacja, bowiem mecze ekipy znad Wisły będą transmitowane również w otwartym kanale telewizyjnym. 

TO JUŻ NIE TURNIEJ TOWARZYSKI, TO MARKA

– Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować, bo przez te ostatnie lata memoriał z turnieju towarzyskiego stał się po prostu marką rozpoznawalną w świecie siatkówki, w każdym zakątku – powiedział na konferencji prasowej zapowiadającej Memoriał Wagnera Bartosz Kurek, atakujący reprezentacji Polski.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Strefa Siatkowki (@strefasiatkowki)

 

Trudno nie zgodzić się ze słowami kapitana polskiej reprezentacji. Memoriał Wagnera to już nie tylko tradycja, ale stały punkt każdego sezonu reprezentacyjnego nieprzerwanie od 2003 roku z wykluczeniem jedynie 2020 roku. Na dwadzieścia rozegranych turniejów drużyna z Polski dziesięciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Do tego należy jeszcze doliczyć pięć srebrnych medali oraz cztery brązowe. Tak więc biało-czerwoni poza najlepszą trójką znaleźli się dotychczas raz i miało to miejsce w 2011 roku, podczas IX. edycji. W ubiegłym roku przed mistrzostwami Europy podopieczni trenera Nikoli Grbicia zajęli 3. miejsce.

W tegorocznej odsłonie turnieju ekipie znad Wisły przyjdzie się zmierzyć z reprezentacjami Egiptu, Niemiec oraz Słowenii. Z punktu widzenia samego początku igrzysk olimpijskich to potyczka z Egipcjanami będzie najważniejsza, wszak mistrzowie Europy będą chcieli sprawdzić charakterystykę drużyny z Afryki. To właśnie z podopiecznymi trenera Flavio Gulinelliego Polakom przyjdzie rozpocząć rywalizację w turnieju tego sezonu w stolicy Francji.

Terminarz i plan transmisji spotkań Memoriału Wagnera:

piątek, 12.07, godz. 16:00; Polska – Egipt – transmisja w Polsacie Sport 1 i TV4 (studio w Polsacie Sport 1 od 15:00)

piątek, 12.07, godz. 18:30; Słowenia – Niemcy – transmisja w Polsacie Sport 1 (studio w Polsacie Sport 1 od 18:00)

sobota, 13.07, godz. 18:30; Polska – Niemcy – transmisja w Polsacie Sport 1 i TV 4 (studio w Polsacie Sport 1 od 18:00)

sobota, 13.07, godz. 20:30; Słowenia – Egipt – transmisja w Polsacie Sport 1

niedziela, 14.07, godz. 14:30; Niemcy – Egipt – transmisja w Polsacie Sport 2

niedziela, 14.07, godz. 18:30; Polska – Słowenia – transmisja w Polsacie Sport 1 i TV 4 (studio w Polsacie Sport 1 od 18:00)

Zobacz również:
Wojciech Winnik o igrzyskach olimpijskich: Przebrniemy przez ćwierćfinał

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved