Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Tegoroczny turniej Tauron Giganci Siatkówki odbędzie się w zmienionej formie

Tegoroczny turniej Tauron Giganci Siatkówki odbędzie się w zmienionej formie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Turniej TAURON Giganci Siatkówki w tym roku się odbędzie. Zmieniony zostanie jednak skład turnieju, bowiem zmierzą się w nim cztery polskie zespoły, a zabraknie drużyn z Turcji. Trzecim uczestnikiem będzie Trefl Gdańsk, a czwarty ma zostać ogłoszony niebawem.

W tym roku turniej TAURON Giganci Siatkówki odbędzie się już po raz jedenasty. Ze względu na panującą sytuację formuła zawodów zmieni się.  W tym roku w Kępnie w dniach 29-30 sierpnia zagrają drużyny z Polski. – Sytuacja epidemiologiczna zaskoczyła nas wszystkich: sportowców, działaczy, ale też kibiców, którzy od dłuższego czasu nie mogą oglądać widowisk siatkarskich. Dostosowaliśmy się do tego, ale nie wyobrażaliśmy sobie, że turniej TAURON Giganci Siatkówki się nie odbędzie. Rywalizację polsko-turecką musieliśmy odłożyć do przyszłorocznej edycji, bo nasi goście nie będą mogli przyjechać, ale chcemy kontynuować tradycję i spełnić oczekiwania kibiców – zapowiedział Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju TAURON Giganci Siatkówki.Już teraz wiadomo, że w Kępnie zagrają PGE Skra Bełchatów oraz Jastrzębski Węgiel, które od kilku lat biorą udział w turnieju. Trzecim uczestnikiem będzie Trefl Gdańsk. Czwarty zespół zostanie ogłoszony wkrótce, ale wiadomo już że będzie to kolejny zespół z Polski.

– Formuła turnieju była znana i bardzo atrakcyjna, bo mieliśmy przegląd europejskiej siatkówki na tle naszych zespołów. Sytuacja jest jednak bardzo trudna i sam fakt, że turniej TAURON Giganci Siatkówki dojdzie do skutku, to wielki sukces. To będzie też ważny okres dla zespołów przygotowujących się do sezonu, a tak skomponowany turniej, z polskimi drużynami z Ligi Mistrzów Świata, z kadrowiczami, gwarantuje naprawdę wysoki poziom – stwierdził Ireneusz Mazur, były trener, a dziś ekspert Polsatu Sport.

Organizatorzy TAURON Gigantów Siatkówki robią wszystko, by turniej kibice mogli zobaczyć na żywo w hali. Zysk z biletów przeznaczany jest na cele charytatywne. – W tym roku chcemy pomóc szpitalowi w Kępnie i sfinansować zakup respiratora – powiedział Wojciech Rozdolski. – Jeśli sytuacja z pandemią nie pozwoli jednak na publiczność, kibice będą mogli zobaczyć turniej na żywo zobaczyć w Polsacie Sport, który został patronem medialnym naszych zawodów – dodał.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved