Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Taylor Sander: Jestem gotowy, by wrócić na boisko

Taylor Sander: Jestem gotowy, by wrócić na boisko

fot. Klaudia Piwowarczyk

Taylor Sander został nowym przyjmującym PGE Skry Bełchatów. – Wiem, że PGE Skra ma bogatą historię i jest jedną z najlepszych drużyn w Polsce i Europie. Cieszę się, że mogę do niej dołączyć – mówił  Amerykanin. 

Jak się czujesz wchodząc do żółto-czarnej rodziny?Taylor Sander:  Dziękuję! Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do PGE Skry! Cieszę się, że dołączam do tak silnej drużyny w PlusLidze. Jestem również bardzo wdzięczny za możliwość gry w tym zespole.

Jak to się stało, że wybrałeś akurat PGE Skrę, a nie inny wielki klub?

– Miałem kilka możliwości transferu do innych klubów, ale wiedziałem, że gra w polskiej lidze byłaby dla mnie świetna do rozwoju jako siatkarza. PlusLiga jest bardzo silna i chciałem grać w jednej z najlepszych drużyn w Europie.

W zeszłym roku nie grałeś z powodu kontuzji.

– Tak, musiałem przejść operację barku i niestety nie mogłem grać. Teraz nabrałem już siły i jestem gotowy, by wrócić na boisko i dawać z siebie wszystko.

Musisz tęsknić za siatkówką…

– Tak! Dobrze było zrobić sobie przerwę i skupić się na innych aspektach mojego życia, ale jestem gotowy na coś nowego i kontynuowanie kariery.

Obsada na pozycji przyjmującego w PGE Skrze jest naprawdę imponująca.

– Tak, mamy wielu znakomitych graczy. Bardzo się cieszę, że będę mógł codziennie z nimi rywalizować, ale też się uczyć od tych zawodników. Fajne jest też to, że wreszcie będziemy kolegami z jednej drużyny, bo zazwyczaj gram przeciwko nim. Mamy nadzieję, że razem osiągniemy dobre wyniki i wszyscy pomożemy zespołowi w wygranych.

Co wiesz o klubie?

– Wiem, że PGE Skra ma bogatą historię. To jeden z najlepszych zespołów w Polsce i Europie. Wiem, że Bełchatów nie jest duży, ale klub ma wielu fanów w całej Polsce. Cieszę się, że będę mógł dla nich wszystkich grać.

Ty i Jennings Franciskovic będziecie pierwszymi amerykańskimi graczami w PGE Skrze.

– Słyszałem o tym i jestem tym bardzo podekscytowany. Mam nadzieję, że będziemy prezentować się tak, że klub będzie z nas dumny i przy okazji będziemy dobrze reprezentować nasz kraj.

Pewnie nie możesz doczekać się początku przygotowań…

– Bardzo się cieszę, że wkrótce przyjadę do Bełchatowa! To będzie ekscytujący sezon i już nie mogę się doczekać, kiedy poznam moich nowych kolegów z drużyny i trenerów. To będzie czas na ciężką pracę, by wygrać mistrzostwo!

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved