Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Taylor Averill: Każdy dał z siebie wszystko

Taylor Averill: Każdy dał z siebie wszystko

fot. Klaudia Piwowarczyk

Powody do zadowolenia po meczu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie z pewnością mają olsztynianie, którzy z ekipą z górnej części tabeli wygrali bez straty seta. Szczególnie dobrze spisał się Taylor Averill, który został nagrodzony statuetką MVP. – Zagraliśmy bardzo dobrze, każdy dał z siebie wszystko. Jestem szczęśliwy z tego, co dziś zagraliśmy – powiedział środkowy olsztyńskiego zespołu.

Averill podkreślił wagę gry zespołowej. – Jeśli na boisku prezentujesz się jak drużyna, dajesz wszystko co masz, to jesteś w stanie wygrywać w mocnymi zespołami za trzy punkty. Tak było tydzień temu w Lublinie i tak było też teraz. Zagraliśmy bardzo dobrze, każdy dał z siebie wszystko. Jestem szczęśliwy z tego, co dziś zagraliśmy. Kocham takie momenty jak końcówka trzeciego seta. To było niesamowite! – powiedział nawiązując tym samym do ostatniej partii, w której jego zespołowi udało się odrobić straty i wygrać na przewagi 30:28. Środkowy AZS-u odniósł się także do swojego spektakularnego ataku z szóstej strefy. – Czasami marzenia się spełniają. Moje marzenie się spełniło – skomentował krótko.Zadowolenia nie ukrywał także libero olsztyńskiej drużyny, Kuba Hawryluk. Młody zawodnik szczególnie cieszy się z zaufania, jakim darzy go trener. – Cieszę się bardzo, że mam okazję pokazywać od samego początku na boisku. Cieszę się, że trener Javier we mnie wierzy i mam nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będę robił postępy – przyznał. Skomentował także wygraną z zespołem z Zawiercia. – Na pewno ta wygrana bardzo cieszy. Ciężko trenowaliśmy i to przełożyło się na wynik meczu – zakończył.

O dobrym przygotowaniu olsztynian świadczą także statystyki. Gospodarze sobotniego spotkania lepiej spisywali się w ataku (54% skuteczności przy 41% skuteczności gości) oraz zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (6:1). Obie drużyny zdobyły po 6 „oczek” w bloku. Goście natomiast dokładniej przyjmowali (46% pozytywnego przyjęcia przy 43% pozytywnego przyjęcia gospodarzy). Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS zdobył Karol Butryn (20 pkt.), a u przyjezdnych był to Dawid Konarski (11 pkt.).

źródło: indykpolazs.pl, opr. własne, PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę