Strona główna » Kolejna siatkarka zostaje w beniaminku

Kolejna siatkarka zostaje w beniaminku

MKS Kalisz – Facebook

fot. Michał Szymański

Netland MKS Kalisz przygotowuje się do powrotu na boiska TAURON Ligi. Beniaminek siatkarskiej ekstraklasy przedłużył kolejny kontrakt. Drugi sezon w kieleckim zespole zostanie przyjmująca Aneta Wilczek. – Aneta to siatkarka, która zawsze daje z siebie maksimum i swoją postawą pokazuje, jak wiele znaczą determinacja oraz konsekwencja w dążeniu do celu. Cieszymy się, że również w nadchodzącym sezonie będziemy wspólnie walczyć o punkty – napisano na łamach mediów społecznościowych klubu.

Netland MKS Kalisz szybko wrócił do TAURON Ligi. W sezonie 2026/2027 będzie występować w roli beniaminka. Stopniowo kaliscy włodarze odkrywają karty przed nadchodzącymi rozgrywkami. Ostatnio ogłoszono pozyskanie rozgrywającej Gabrieli Jędrzejczak, która wraca do Polski po pobycie w USA. Wcześniej stopniowo odkrywano karty, informując o przedłużeniach kontraktów. W Kaliszu kolejny rok z rzędu zagrają środkowe Oliwia Nastawska, Anna Lewandowska i Sonia Kubacka. Nie dojdzie do zmian na pozycji libero, gdzie zostają Anna Bodasińska i Nadia Łuszyńska. W klubie pozostają również przyjmujące Koleta Łyszkiewicz i Zuzanna Kuligowska. Kolejną siatkarką na tej pozycji, która nadal będzie reprezentować kaliskie barwy jest Aneta Wilczek.

Doświadczona przyjmująca zostaje

Aneta Wilczek pierwsze kroki stawiała w Bielsku-Białej. W barwach miejscowego BKS-u zadebiutowała w TAURON Lidze, jednak wtedy grała na pozycji libero. Po odejściu z bielskiego klubu zmieniła pozycję na przyjmującą. Występowała w klubach z Dąbrowy Górniczej, Pszczyny, Gliwic czy Żor. Następnie w latach 2023-2025 kontynuowała karierę w MKS COPCO Imielin, z którego przed sezonem 2025/2026 przeniosła się do Kalisza. – Doświadczona zawodniczka pozostaje częścią naszego zespołu, wnosząc do niego nie tylko siatkarskie umiejętności, ale również spokój, zaangażowanie i profesjonalizm. Jej obecność na boisku oraz codzienna praca na treningach są ważnym elementem budowania siły drużyny. Aneta to siatkarka, która zawsze daje z siebie maksimum i swoją postawą pokazuje, jak wiele znaczą determinacja oraz konsekwencja w dążeniu do celu. Cieszymy się, że również w nadchodzącym sezonie będziemy wspólnie walczyć o punkty – napisano na łamach mediów społecznościowych klubu.

Zobacz również:
Karuzela transferowa TAURON Ligi

PlusLiga