Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TAURON Liga: Seria ciekawych spotkań w 4. kolejce

TAURON Liga: Seria ciekawych spotkań w 4. kolejce

Strona: 4

Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc MOYA Radomka Radom

Poniedziałek, 12 października, godz. 17:30

Zdecydowanego faworyta ma natomiast spotkanie Grot Budowlanych Łódź z E.Leclerc MOYA Radomka Radom. Gospodynie poniedziałkowego meczu nie odniosły do tej pory żadnego zwycięstwa, nie zdobyły też punktu – w trzech starciach wygrały zaledwie dwa sety. Zespół zbudowany z bardzo młodych siatkarek ma wiele problemów z własną grą i widać, że brakuje mu doświadczenia. Budowlane zajmują aktualnie 10. miejsce w tabeli, co jest wynikiem zdecydowanie poniżej przedsezonowych oczekiwań.

Radomianki wygrały wszystkie dotychczasowe mecze, w tym 3:2 z Grupą Azoty Chemik Police. W minionej kolejce bez straty seta pokonały #VolleyWrocław. Aktualnie są wiceliderem tabeli z dorobkiem 8 punktów. Znakomicie grę kreuje rozgrywająca Katarzyna Skorupa, która dystrybuuje piłki równo między swoje koleżanki. Zagrywką natomiast często punktuje środkowa Andressa Picussa. Bardzo dobra postawa zespołu z Radomia na początku sezonu sprawiła, że powoli wyrasta on na jednego z faworytów ligi. Nie powinien więc mieć większych problemów w meczu z łodziankami. – Cieszy mnie, że ta drużyna się rozwija. Mamy oczywiście nad czym pracować, ale nabieramy kształtu jako zespół. Najważniejsze jest to, że drużyna zaczyna zdawać sobie sprawę ze swojego potencjału. Daleka droga przed nami, żeby w stu procentach być w czołówce – powiedział trener Radomki Riccardo Marchesi.

Typ redakcji: Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc MOYA Radomka Radom 0:3