Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Sensacja w Łodzi, beniaminek z kompletem punktów

TL: Sensacja w Łodzi, beniaminek z kompletem punktów

W inauguracyjnym meczu TAURON Ligi siatkarki beniaminka Jokera Świecie pokonały w spotkaniu wyjazdowym ekipę Budowlanych Łódź z pięcioma reprezentantkami Polski w składzie – 3:1. Podopieczne Marcina Wojtowicza znane z waleczności i zadziorności sprawiły niespodziankę zarówno sobie, jak i swoim kibicom, był to pierwszy mecz świecianek na tym szczeblu rozgrywek.

Łodzianki rozpoczęły spotkanie lekko stremowane, myliły się w ataku, dzięki czemu siatkarki ze Świecia objęły prowadzenie (3:0). Gospodynie szybko odrobiły straty i przez moment walka toczyła się punkt za punkt (5:5). Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza wciąż popełniały proste błędy, co wykorzystywały przyjezdne powiększając przewagę (13:8). Zawodniczki z Łodzi w drugiej części seta zdołały zniwelować różnicę do dwóch “oczek” dzięki czujnej grze na siatce (14:16). Zespół trenera Marcina Wojtowicza bardzo dobrze grał jednak w obronie oraz w kontrataku, a na lewym skrzydle punktowała Adrianna Kukulska (23:17).  Set zakończył się błędem Veroniki Jones-Perry (19:25).

Gospodynie nie załamały się porażką w pierwszej partii – drugą otworzyły pewną grą w ataku oraz trudną zagrywką Pauliny Damaske (5:0). Łodzianki utrzymywały prowadzenie, chociaż przyjezdne powoli odrabiały straty (7:9). W drugiej części seta w ataku po stronie zespołu z Łodzi bardzo dobrze spisywała się Zuzanna Górecka, punkty zdobywała również Paulina Damaske i Budowlane ponownie powiększyły przewagę (19:15). To nie zniechęciło podopiecznych trenera Wojtowicza, które odrobiły straty, a po autowym uderzeniu Moniki Fedusio na tablicy wyników widniał remis (19:19). W końcówce między drużynami wywiązała się zacięta walka, jednak ostatecznie triumfowały gospodynie dzięki bardzo dobrej postawie Zuzanny Góreckiej (25:23).

Trzeciego seta ponownie lepiej otworzyły siatkarki ze Świecia, które niezmiennie punktowały w ataku, a po pojedynczym bloku Joanny Sikorskiej miały już cztery “oczka” przewagi (6:2). Łodzianki szybko się jednak otrząsnęły, zaczęły lepiej grać blokiem i zdołały odrobić straty (7:7). Gra przez dłuższy czas toczyła się punkt za punkt, oba zespoły bardzo dobrze spisywały się w obronie oraz w kontrataku (15:15). Mocna zagrywka Zuzanny Góreckiej i jej ataki na lewym skrzydle dały gospodyniom dwupunktowe prowadzenie (19:17). W końcówce błędy łodzianek pozwoliły przyjezdnym doprowadzić do wyrównania, a następnie objąć prowadzenie. Atakiem z lewego skrzydła seta zakończyła Adrianna Kukulska (25:22).

Asem serwisowym czwartą partię otworzyła Katarzyna Wenerska (1:0). Siatkarki beniaminka pewnie grały w ataku, natomiast po stronie łodzianek wciąż pojawiały się błędy, co skutkowało stratą punktową (4:7). Przyjezdne utrzymywały prowadzenie, które po autowym uderzeniu Zuzanny Góreckiej wynosiło już cztery punkty (15:11). Zawodniczki Jokera nie wstrzymywały ręki i wystrzegały się pomyłek, a as serwisowy Magdaleny Jurczyk pozwolił im na powiększenie przewagi (17:12). Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza nie oddały prowadzenia do końca partii, w końcówce atakiem punktowała Joanna Sikorska, natomiast mecz zakończyła Adrianna Kukulska uderzeniem z lewego skrzydła (25:22).

MVP: Adrianna Kukulska

Grot Budowlani Łódź – Joker Świecie 1:3
(19:25, 25:23, 22:25, 22:25)

Budowlani: Nowicka (6), Lisiak (8), Lewandowska (1), Gorecka (22), Jones-Perry (10), Fedusio (18),  Stenzel (libero) oraz Tobiasz, Kędziora i Damaske (5)
Joker: Urbanowicz (2), Kukulska (18), Sikorska (20), Wenerska (1), Urban (4), Jurczyk (10), Nowak (libero)  oraz Gorzkiewicz, Marcyniuk (1), Kowalska, Adrianna Muszyńska i Nowacka (libero)