Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Spadek coraz bliżej. Tarnowianki nie dały rady faworytkom

TL: Spadek coraz bliżej. Tarnowianki nie dały rady faworytkom

Grupie Azoty Akademii Tarnów widmo spadku z TAURON Ligi coraz mocniej zagląda w oczy. W 20. kolejce spotkań mierzyły się z PGE Rysicami Rzeszów i dwa pierwsze sety były praktycznie bez historii. Dominowały faworytki. Trzecia partia była bardziej wyrównana, ale kluczowe momenty należały do rzeszowianek.

POGROM NA OTWARCIE

W mecz lepiej weszły faworytki. Dobra praca na zagrywce Ann Kalandadze dała wynik 4:1. W ataku punktowała Wiktoria Kowalska, a przy siatce blokiem dawała radę Weronika Centka (11:5). Podopieczne trenera Stephane’a Antigi dominowały w każdym elemencie i konsekwencji wypracowały sobie wysoką przewagę. W ataku i bloku punktowała między innymi Weronika Szlagowska, zaś siatkarki z Tarnowa miały ogromny problem, aby zdobyć jakikolwiek punkt, dodatkowo popełniały mnóstwo własnych błędów (16:7). Gdy znakomitą serią w polu zagrywki popisała się Wiktoria Kowalska, różnica wynosiła już 13 punktów (23:10). Set zakończył się błędami własnymi zespołu z Tarnowa (25:11).

PEŁNA KONTROLA

Po atakach Weroniki Szlagowskiej i Centki było 4:1 dla Rysic w secie drugim. Rzeszowianki w dalszym ciągu kontrolowały boiskowe wydarzenia, punktowały Szlagowska i Kowalska (12:5). Tarnowianki w dalszym ciągu oddawały mnóstwo punktów po błędach, a dodatkowo zagrywkę dołożyła Kalandadze (14:6). Skuteczna gra Wiktorii Kowalskiej dała Rysicom już wynik 17:9. Przyjezdne złapały chwilową zadyszkę, pozwalając rywalkom zbliżyć się po asie Julity Molendy na 13:19, ale i tak ich przewaga była duża. Gospodynie do walki próbowała poderwać jeszcze Barbara Zakościelna (15:21). Udany blok dał Rysicom piłki setowe (24:16). Rywalki obroniły trzy z nich w dużej mierze dzięki niedokładnościom w grze rzeszowianek, ale ostatecznie nieudany atak Julity Molendy zamknął seta.

KROPKA NAD „I” POSTAWIONA

W trzecim secie to tarnowianki po ataku Szumery prowadziły 6:4, ale Rysice natychmiast wyrównały. Przy zagrywce Obiały przyjezdne wypracowały sobie trzypunktowy zapas, punktowała Julia De Paula (10:7). Tarnowianki po udanym bloku Gawlak wyrównały na 12:12.. To właśnie ta zawodniczka wraz z Wiktorią Szumerą napędzały grę gospodyń. Rysice opanowały jednak sytuację, ataki Szlagowskiej i Kowalskiej dały wynik 16:13. Weronika Szlagowska prezentowała się bardzo dobrze, co pozwalało rzeszowiankom utrzymywać niewielką przewagę. Końcówkę Rysice zdominowały już zupełnie, po między innymi akcji Gabrieli Makarowskiej-Kulej i błędach rywalek było już 22:17. Zagrywką sytuację próbowała ratować Zakościelna (19:22), ale to było za mało. De Paula udanym atakiem dała przyjezdnym piłki meczowe (24:20). Mecz atakiem zakończyła Weronika Szlagowska.

MVP: Wiktoria Kowalska

Grupa Azoty Akademia Tarnów – PGE Rysice Rzeszów 0:3
(11:25, 19:25, 21:25)

Akademia: Zakościelna (9), Mościckaja (5), Cakins (2), Molenda (7), Chmielewska, Gawlak (6), Żurawska (libero) oraz Marcyniuk, Szczygieł-Głód i Szumera (5)
Rysice: Obiała (2), Centka (6), Wenerska (1), Szlagowska (13), Kalandadze (8), Kowalska (13), Szczygłowska (libero) oraz De Paula (7), Makarowska-Kulej (3) i Kubas (libero)