Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TAURON Liga: Niepewny terminarz 6. kolejki

TAURON Liga: Niepewny terminarz 6. kolejki

Strona: 2

#VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź

Sobota, 24.10.2020, g. 18:00

Do gry wraca #VolleyWrocław, który nie będzie miał łatwego zadania w pierwszym spotkaniu po przerwie spowodowanej wykryciem w zespole zakażenia koronawirusem. Wrocławianki zmierzą się na własnym boisku z ŁKS-em Commercecon Łódź. Podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego nie rozpoczęły sezonu najlepiej, mają już na swoim koncie dwie porażki, w tym 2:3 z Energą MKS-em Kalisz. Wszystko wskazuje jednak na to, że gorszy moment mają już za sobą – w minionej kolejce bez problemów pokonały Grupę Azoty Chemik Police 3:0 i obecnie zajmują 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Bardzo dobrze spisują się również w Lidze Mistrzyń, w której pewnie awansowały do fazy grupowej. – Moje zawodniczki chcą grać dobrze, bez patrzenia na to, kto stoi po drugiej stronie siatki. To jest czwarta wygrana z rzędu, co bardzo wpływa na naszą pewność siebie jako zespół – mówił po zwycięstwie z policzankami trener Cuccarini.

Wrocławianki mają do tej pory na swoim koncie jedynie trzy rozegrane spotkania i ani jednego zwycięstwa. Mierzyły się jednak z drużynami z czołówki, ciężko więc ocenić ich rzeczywiste możliwości. Dłuższa przerwa od treningów i grania z pewnością nie wpłynęła korzystnie na formę podopiecznych trenera Wojciecha Kurczyńskiego, zatem każdy wygrany set w starciu z łodziankami będzie dla nich sukcesem.