Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Opolanki rozbite w starciu z Chemikiem

TL: Opolanki rozbite w starciu z Chemikiem

fot. Michał Szymański

Zgodnie z planem  Grupa Azoty Chemik Police zakończył swoje starcie w 19. kolejce Tauron Ligi. Opolanki, mimo że chciały w hali rywalek pokazać się z dobrej strony, nie miały w tym meczu szans. Spotkanie zakończyło się w trzech szybkich setach.

POD DYKTANDO GOSPODYŃ

To gospodynie jako pierwsze objęły dwupunktowe prowadzenie (3:1). Umocniły się na nim, gdy do skutecznych ataków dodały blok. Kontynuowały czujną grę na siatce, co przełożyło się na powiększenie przewagi policzanek do czterech oczek (12:8). Na tym nie poprzestały, gdyż swoją skutecznością w ataku cały czas wykazywała się Elizabet Inneh-Varga. W dodatku w końcówce ich rywalki nie pomagały sobie popełniając błędy własne (13:20). Asa serwisowego zdołała jeszcze dołożyć Agnieszka Korneluk i to Chemik Police mógł po chwili triumfować w premierowej odsłonie po ataku Igi Wasilewskiej (25:16).

DOMINACJI CIĄG DALSZY

Ponownie to Chemik wyszedł jako pierwszy na wyższe prowadzenie. Po ataku Inneh-Vargi miał już o trzy oczka więcej od UNI Opole (4:1). Co prawda przyjezdne zbliżyły się do policzanek, ale tylko na moment. Po asie serwisowym Natalii Mędrzyk, skutecznych atakach oraz bloku Marleny Kowalewskiej po chwili traciły już sześć punktów (4:10). Dopiero punktowa zagrywka Katarzyny Zaroślińskiej-Król zmniejszyła nieco dystans między drużynami. Ponownie nie na długo, gdyż blokiem popisała się Mędrzyk (15:8). Po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Wasilewską gospodynie były więc na dobrej drodze, aby sięgnąć po kolejną wygraną. Szczególnie, że opolanki nie pomagały sobie błędami własnymi (12:21). Rywalki nie dały im szans, a „kropkę nad i” postawił blok Korneluk (25:13).

BEZ NIESPODZIANKI

W trzeciej odsłonie także obyło się bez zmian. To Chemik wszedł w nią lepiej i po asie Korneluk miał cenne trzy oczka z przodu (4:1). Co prawda przyjezdne zbliżyły się do przeciwniczek na zaledwie jeden punkt, ale po świetnej zagrywce Inneh-Vargi powróciły do poprzedniej straty. To napędziło gospodynie, które po swoich skutecznych atakach i bloku Kowalewskiej znalazły się o krok od wygranej bez straty seta (17:10). Szczególnie, że w ataku pomyliła się jeszcze Oliwia Sieradzka. Obyło się zatem bez niespodzianek i to Chemik Police cieszył się ze zwycięstwa po błędzie zagrywki po stronie UNI (16:25).

MVP: Natalia Mędrzyk

Grupa Azoty Chemik Police – Uni Opole 3:0
(25:16, 25:13, 25:16)

Składy zespołów:
Chemik: Inneh-Varga (17), Kowalewska (3), Korneluk (8), Wasilewska (10), Fedusio (8), Mędrzyk (17), Grajber-Nowakowska (libero)
Uni: Orzyłowska (2), Olaya (3), Pamuła (5), Zaroślińska-Król (6), Połeć (3), Bińczycka, Adamek (libero) oraz McCall, Janicka, Lijewska (5), Kecher (2) i Sieradzka (9)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Tauron Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved