Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tauron Giganci Siatkówki z czołowymi zespołami PlusLigi

Tauron Giganci Siatkówki z czołowymi zespołami PlusLigi

fot. Klaudia Piwowarczyk

Turniej Tauron Giganci Siatkówki zostanie rozegrany w dniach 28–30 sierpnia w Kępnie. Wystąpią w nim cztery drużyny PlusLigi: PGE Skra Bełchatów, Trefl Gdańsk, Verva Warszawa Orlen Paliwa i Jastrzębski Węgiel.

Giganci Siatkówki to coroczna impreza charytatywna, mająca na celu promowanie tej dyscypliny sportu i wspieranie chorych dzieci. Zwykle rozgrywana jest w formule rywalizacji polskich klubów z drużynami zagranicznymi. Poprzednia edycja została rozegrana w październiku 2019 roku i oglądaliśmy w niej rywalizację polsko-włoską. Turniej wygrał Jastrzębski Węgiel, a kolejne miejsca na podium zajęła PGE Skra Bełchatów, Power Volley Milano i Gas Sales Piacenza Volley.Tegoroczna, jedenasta edycja imprezy miała się odbyć w formule rywalizacji polsko-tureckiej i miały w niej uczestniczyć PGE Skra Bełchatów, Fenerbahce Stambuł, Jastrzębski Węgiel oraz Galatasaray Stambuł. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany. Organizatorzy postanowili jednak rozegrać prestiżową imprezę w krajowej obsadzie.

W piątek 28 sierpnia na inaugurację imprezy zostanie rozegrany wyjątkowy mecz pomiędzy kadrą mistrzów Europy (1996) i świata (1997) juniorów i reprezentacją Tauron Polska Energia, czyli partnera tytularnego turnieju. Drużynę Gwiazd poprowadzi trener złotych juniorów – Ireneusz Mazur.

W sobotnich półfinałach dojdzie do konfrontacji Verva Warszawa Orlen Paliwa – Jastrzębski Węgiel (godzina 18.00) i PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk (godzina 20.30). W niedzielę pokonani zmierzą się w spotkaniu o trzecie miejsce (godzina 18.00), a zwycięzcy zagrają w wielkim finale (godzina 20.30). Dla uczestników zawody w Kępnie będą jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem PlusLigi, który zaplanowano na 11 września.

Terminarz i plan transmisji turnieju Tauron Giganci Siatkówki 2020 (Kępno, 28–30 sierpnia):

29 sierpnia:
Verva Warszawa Orlen Paliwa – Jastrzębski Węgiel (godzina 18.00)
PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk (godzina 20.30)

30 sierpnia:
mecz o 3. miejsce (godzina 18.00)
FINAŁ ( godzina 20.30)

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved