Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Taubate Funvic z pierwszym trofeum

Taubate Funvic z pierwszym trofeum

W Belo Horizonte Funvic Taubate sięgnął po swój pierwszy tytuł w tym sezonie. W rozgrywanym bez publiczności pojedynku Banco do Brasil Super Volleyball Thorpy Bruno i spółka 3:0 pokonali swojego odwiecznego rywala – Sadę Cruziero. MVP spotkania wybrany został  João Rafael.

Walka o Puchar SuperVolley rozgrywała się w tym tygodniu w Belo Horizonte. Udział w nim wzięło 8 drużyn, a zamysłem organizacji takiego turnieju było zrekompensowanie braku fazy play-off poprzedniego sezonu, tak brutalnie przerwanego przez pandemię koronawirusa.

Pierwsza odsłona meczu finałowego długo była wyrównana. Sada Cruziero wywierała presję na rywalach zagrywką, ale kiedy tylko Funvic udało się ustabilizować przyjęcie, zaczęło również wykorzystywać kontry i wygrało premierową odsłonę 25:23. Również druga część meczu była wyrównana. Ekipa Taubate bardzo dobrze grała blokiem, a i tym razem walka trwała do samego końca. W niej po grze na przewagi ponownie lepsi okazali się siatkarze Funvic. W trzeciej części meczu Sada Cruziero nie miała wyjścia i musiała zacząć ryzykować zagrywką. To ryzyko się nie opłaciło, natomiast cały czas solidnie funkcjonował blok Funvic, którym zespół w sumie punktował 11 razy w całym meczu. Ostatecznie trzeci set rozstrzygnął się na korzyść ekipy prowadzonej przez Javiera Webera 25:21 i cały mecz 3:0.

Najlepiej punktującym graczem był atakujący Felipe Roque, który wywalczył 21 oczek, a MVP został João Rafael. – System trenera Webera sprawił, że zespołowo dojrzeliśmy. Nasza obrona podpija piłki, a kolejne akcje są tego konsekwencją – podsumował  João Rafael.

EMS Taubate Funvic – Sada Cruzeiro 3:0
(25:23, 29:27, 25:21)

źródło: opr. własne, voleitaubate.com.br