Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tarnowianki z wygraną w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego

Tarnowianki z wygraną w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego

fot. Karol Słomka

W piątek rozpoczął się Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego w siatkówce kobiet, który rozgrywany jest w Białymstoku. W pierwszym meczu BAS Białystok podjął drużynę z Tarnowa. Po czterosetowej rywalizacji gospodynie musiały uznać wyższość rywalek.

Spotkanie lepiej rozpoczęły tarnowianki, które po bloku na Poli Nowackiej wyszły na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Bardzo długo się na nim utrzymywały, ale ich rywalki nie zamierzały się poddawać i w okolicach końcówki wynik wskazał na remis. Ostatecznie o losach premierowej odsłony musiała więc decydować gra na przewagi, w której lepsze okazały się siatkarki z Tarnowa. Zdecydował o tym skuteczny atak Gabrieli Ponikowskiej (26:24).Na początku drugiej odsłony nie zabrakło wyrównanej gry punkt za punkt. To jednak ponownie tarnowianki znalazły się jako pierwsze na dwupunktowym prowadzeniu (8:6). Za to po drugiej stronie siatki do walki zagrzała swój zespół Barbara Sokolińska, dzięki której wynik uległ odwróceniu. Do tego doszła świetna dyspozycja Pauliny Niedźwieckiej i to BAS zdawał się pewnie zmierzać po wygraną w tym secie (18:14). Mimo walki tarnowianek to więc zespół z Białegostoku triumfował po swoim udanym bloku (25:22).

W kolejną odsłonę bardzo dobrze wszedł zespół z Tarnowa (5:1). Wobec tego gospodynie próbowały ratować się zmianami, które jednak na niewiele się zdały. W okolicach końcówki dystans między obydwoma ekipami wynosił już aż pięć oczek. Po bloku na atakującej BAS-u Białystok to zatem siatkarki z Tarnowa cieszyły się ze zwycięstwa (25:20).

Czwartego seta także lepiej zaczęły tarnowianki (5:2). Poszły więc za ciosem i po swojej niesamowitej serii powiększyły dystans między zespołami do dziewięciu oczek. Nie zraziło to jednak siatkarek z Białegostoku, które zdołały jeszcze złapać kontakt punktowy ze swoimi przeciwniczkami (18:19). Ostatecznie tarnowianki nie pozwoliły na odebranie sobie wygranej i to właśnie one „postawiły kropkę nad i” w tym meczu za pomocą swojego bloku (25:21).

MVP całego spotkania została Gabriela Ponikowska. – Trzeba przyznać, że dziewczyny niesamowicie broniły piłki i nas, atakujących na siatce, już krew zalewała, bo wszystko było wybraniane, odbiór zagrywki itd. To był taki kluczowy element, który w setach pokazywał się jasno na tablicy – opowiedziała o grze rywalek zawodniczka z Tarnowa. Dodała także, jakie są marzenia jej zespołu na kolejny sezon. – Marzeniem to byłby złoty medal, ale jesteśmy rozsądne i uważam, że bardzo fajnie byłoby znaleźć się gdzieś w środku tabeli – stwierdziła Ponikowska.

KS BAS Kombinat Budowlany – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3
(24:26, 25:22, 20:25, 21:25)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę