Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > T’ara Ceasar zamienia Polskę na Włochy

T’ara Ceasar zamienia Polskę na Włochy

fot. Stuttgarter Nachrichten

Po roku spędzonym w BKS BOSTIK Bielsko-Biała, ale ze względu na kontuzję krótkim dla siebie sezonie, T’ara Ceasar odchodzi z bielskiej ekipy. Jak donoszą włoskie media Amerykanka ma przenieść się właśnie do tamtejszej ligi, do e-Work Busto Arsizio.

Amerykańska przyjmująca zagrała w zaledwie trzech spotkaniach Tauron Ligi. W połowie listopada T’ara Ceasar, w trakcie meczu z #VolleyWrocław, nabawiła się poważnej kontuzji – uszkodziła ścięgno Achillesa. To wykluczyło ją z gry do końca sezonu. Strata tej zawodniczki była tym boleśniejsza, gdyż już w tych pierwszych spotkaniach jej postawa była znakomita – 50 zdobytych punktów  w trzech meczach mówi samo za siebie. Na ten dorobek Ceasar złożyło się 46 ataków przy skuteczności blisko 45%, trzy asy serwisowe i jeden blok. Należy zauważyć, że tego trzeciego starcia zawodniczka nie dokończyła, a boisko opuściła już w pierwszym secie. Tylko w inauguracji rozgrywek – w meczu z Energa MKS-em Kalisz zdobyła 30 punktów.Chciałabym podziękować wszystkim – koleżankom z drużyny, trenerom, zarządzającym, całemu sztabowi oraz kibicom za ten sezon, za wsparcie po mojej kontuzji. Byliście dla mnie niezwykle ważni w tym trudnym sezonie. Jestem wdzięczna za znajomości, jakie tu nawiązałam, rozwinęłam się i nauczyłam się wiele. Życzę powodzenia w kolejnych sezonach, do zobaczenia – powiedziała żegnając się z klubem zawodniczka.

BKS Bostik Bielsko-Biała był dla amerykańskiej przyjmującej drugim klubem poza Stanami Zjednoczonymi. Wcześniej jeden sezon spędziła w lidze niemieckiej, w Allianz MTV Stuttgart. Najprawdopodobniej jej nowym klubem będzie e-Work Busto Arsizio, z którym ma się związać rocznym kontraktem.

T’ara Ceasar jest pierwszą zawodniczką, która oficjalnie pożegnała się z klubem. Jak na razie wiadomo, że na kolejny sezon pozostanie w nim jego trener – Bartłomiej Piekarczyk.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Tauron Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę