Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ta nagroda zaskoczyła nawet Tomasza Fornala

Ta nagroda zaskoczyła nawet Tomasza Fornala

Jastrzębski Węgiel udanie zainaugurował sezon w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jastrzębianie wygrali już drugi mecz w grupie, której są obecnie liderem. Tym razem Jastrzębianie pokonali w trzech setach prowadzony przez Andrzeja Kowala, Jihostroj České Budějovice. MVP spotkania wybrany został Tomasz Fornal, który otrzymał po meczu ciekawy upominek.

zgodnie z planem

Spotkanie Jastrzębskiego Węgla z czeskim zespołem, nie było jednostronnym pojedynkiem. Wbrew temu co pokazał wynik, goście musieli się mocno napracować aby wygrać spotkanie w trzech setach. W dwóch partiach, Jihostroj České Budějovice doprowadził do końcówek, w których dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzców. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla polskiego zespołu. Dla siatkarzy Jastrzębskiego Węgla jest to już drugie zwycięstwo w grupie. Drugie bez straty seta.

nietypowa nagroda

Najlepszym graczem spotkania, wybrany został Tomasz Fornal. Polski siatkarz zagrał bardzo dobry mecz, co dostrzegli również organizatorzy. Reprezentant Polski z 17 oczkami na swoim koncie był najlepiej punktującym graczem swojego zespołu. Miał bardzo dobre przyjęcie i zanotował 58% skuteczności w ataku. W swoim dorobku miał także 2 bloki i asa serwisowego. Fornal otrzymał po meczu nietypowy prezent, bowiem w ramach nagrody MVP, dostał beczkę piwa oraz ser. Zawodnik nie krył zdziwienia gdy zobaczył tego typu nagrodę. – Może dam to kibicom? – powiedział zdezorientowany siatkarz.

Z takiej nagrody MVP cieszyłby się również inny gracz Jastrzębskiego Węgla – Jurij Gladyr.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl