Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Szymon Seliga: Mogę się jeszcze rozwinąć

Szymon Seliga: Mogę się jeszcze rozwinąć

fot. Grzegorz Winnicki

– Wielu siatkarzy chciałoby być w takim miejscu, że zaczynało grę w II lidze, a teraz może walczyć o cele, które jeszcze jakiś czas temu wydawałyby się być nieosiągalne – powiedział Szymon Seliga, który nadal będzie występował w LUK Politechnice Lublin.

Szymon Seliga jest jednym z zawodników, którzy wciąż będą bronili barw Luk Politechniki Lublin. Dla młodego przyjmującego będzie to już czwarty sezon spędzony w lubelskiej drużynie. – Politechnikę reprezentuję już od trzech pełnych sezonów. Przyszedłem do Lublina z Rzeszowa zaraz po zakończeniu etapu juniorskiej siatkówki. W pierwszym sezonie ze słabszym personalnie składem walczyliśmy o awans do I ligi. To wtedy się nie udało, ale sezon później wywalczyliśmy upragniony awans. W poprzednim sezonie mogłem już w niej zagrać. Myślę, że wielu siatkarzy chciałoby być w takim miejscu, że zaczynało grę w II lidze, a teraz może walczyć o cele, które jeszcze jakiś czas temu wydawałyby się być nieosiągalne – powiedział Szymon Seliga, który w minionym sezonie nie był podstawowym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Macieja Kołodziejczyka. Pojawił się w 41 setach, w których zgromadził na swoim koncie 48 punktów. – Zaakceptowałem swoją rolę i dosyć dobrze się w niej odnalazłem. Był to dla mnie najlepszy sezon, aczkolwiek personalnie uważam, że mogę się jeszcze rozwinąć. Stać mnie na więcej – dodał siatkarz.Debiutancki sezon na zapleczu PlusLigi był dla Politechniki bardzo udany. Ostatecznie skończyła go na trzecim miejscu, choć gdyby runda zasadnicza została rozegrana do końca, a następnie doszło do walki w play-off, to ekipa z Lublina mogła osiągnąć jeszcze lepszy wynik. – Skończyliśmy na trzecim miejscu, tracąc tylko jeden punkt do BBTS-u Bielsko-Biała. Nie wiadomo jak wszystko by się skończyło, gdyby została rozegrana ostatnia kolejka. BBTS przeszło audyt do PlusLigi. My mogliśmy być na tym miejscu. Byliśmy o jeden punkt za drużyną, która być może w kolejnym sezonie będzie grała w PlusLidze – podkreślił Seliga.

W nadchodzących rozgrywkach Politechnika ma być ponownie jednym z czołowych zespołów I ligi. W Lublinie nie ukrywają, że jej celem będzie wywalczenie awansu do PlusLigi. – Zareagowałem na to tak samo jak w drugim sezonie gry w Lublinie. Wówczas usłyszeliśmy, że musimy awansować do I ligi. Poprzeczka została nam zawieszona bardzo wysoko. Dało nam to taką motywację, że przegraliśmy tylko dwa mecze w całym sezonie. Wiedzieliśmy po co przychodzimy codziennie na treningi i po co trenujemy – zakończył Szymon Seliga.

źródło: LUK Politechnika Lublin - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę