Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Szymon Romać: Plan wciąż jest do wykonania

Szymon Romać: Plan wciąż jest do wykonania

fot. tauron1liga.pl

– W obu meczach wrocławianie postawili nam bardzo trudne warunki. Oba spotkania zakończyły się tie-breakami, ale szczerze trzeba przyznać, że nie stały one na najwyższym poziomie – powiedział atakujący LUK Politechniki Lublin Szymon Romać.

Siatkarze LUK Politechniki Lublin znaleźli się w finale TAURON 1. Ligi. W półfinale nie mieli jednak łatwej przeprawy z eWinner gwardią Wrocław. Wprawdzie wygrali dwa spotkania, ale w obu przegrywali już 1:2, ale w kluczowych momentach potrafili zachować więcej zimnej krwi, co pozwoliło im odwrócić losy obu pojedynków. – W obu meczach wrocławianie postawili nam bardzo trudne warunki. Oba spotkania zakończyły się tie-breakami, ale szczerze trzeba przyznać, że nie stały one na najwyższym poziomie siatkarskim. Popełnialiśmy bardzo dużo błędów i graliśmy bardzo nierówno. Na szczęście udało nam się w obu meczach przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Życzymy sobie tego, aby tak było już do końca – stwierdził Szymon Romać, atakujący drużyny z Lublina.Mimo że wygrała ona fazę zasadniczą, to w play-off miała sporo trudnych chwil. Wystarczy wspomnieć, że już w ćwierćfinale musiała stoczyć aż trzy mecze z Mickiewiczem Kluczbork, a w całych play-off rozegrała cztery tie-breaki w pięciu spotkaniach. – Graliśmy już któryś tie-break, ale na szczęście go wygraliśmy. Na pewno wszyscy czujemy zmęczenie w nogach po nich, ale cieszymy się, że awansowaliśmy do finału. To jest dla nas najważniejsze – ocenił Paweł Rusin, który zadowolony jest ze znalezienia się w finale, ale na tym nie zamierza poprzestawać. – Jest to fajne uczucie, ale cały czas pamiętamy o tym jaki mamy cel. Wiemy, że jest nim awans do PlusLigi – dodał przyjmujący Politechniki.

Podopieczni Dariusza Daszkiewicza od początku sezonu nie ukrywają, że ich celem jest awans do PlusLigi, ale podobny ma drugi z finalistów, czyli BBTS Bielsko-Biała. Obie drużyny w rundzie zasadniczej podzieliły się zwycięstwami, więc w finale można spodziewać się ciekawej rywalizacji. – Awansowaliśmy do finału. Plan jest jednak wciąż do wykonania. Teraz będziemy skupiać się już na następnym przeciwniku – zakończył Szymon Romać.

źródło: LUK Politechnika Lublin - You Tube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę