Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szymański przedłużył kontrakt do 2024 roku

Szymański przedłużył kontrakt do 2024 roku

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kontrakt przyjmującego Jakuba Szymańskiego z GKS-em Katowice będzie obowiązywał do końca sezonu 2023/2024. – Kuba to jedna z największych polskich nadziei jeśli chodzi o pozycję przyjmującego. Jego postawa w tym sezonie zaowocowała powołaniem do reprezentacji i jestem przekonany, że w kolejnych latach zagości w niej na stałe. Dla nas naturalnym jest, że musimy opierać przyszłość klubu o takich zawodników, stąd mimo ważnej umowy na kolejny sezon zdecydowaliśmy się podpisać nowy kontrakt, obejmujący również sezon 2023/2024 – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

 Decyzja GKS-u Katowice dotycząca podpisania umowy z Jakubem Szymańskim do końca sezonu 2023/2024 to ważny krok w stronę stabilizacji składu siatkarskiej GieKSy. Jakub Szymański, były zawodnik MKS MOS-u Warszawa, SMS-u Spała oraz Buskowianki Kielce, dołączył do drużyny GKS-u Katowice w 2019 roku. Od tego czasu Szymański notował coraz więcej spotkań w barwach GieKSy, stając się nie tylko ważnym zawodnikiem zespołu, ale także jednym z najbardziej perspektywicznych przyjmujących w całej PlusLidze. W minionym sezonie Szymański wystąpił w 21 meczach, zdobywając w nich 228 punktów i w których zanotował 50,25 proc. ataku perfekcyjnego. Dobra dyspozycja Szymańskiego w sezonie 2021/2022 PlusLigi zaowocowała powołaniem naszego siatkarza do seniorskiej reprezentacji Polski pod wodzą trenera Nikoli Grbicia.

Kuba to jedna z największych polskich nadziei, jeśli chodzi o pozycję przyjmującego. Jego postawa w tym sezonie zaowocowała powołaniem do reprezentacji i jestem przekonany, że w kolejnych latach zagości w niej na stałe. Dla nas naturalnym jest, że musimy opierać przyszłość klubu o takich zawodników, stąd mimo ważnej umowy na kolejny sezon zdecydowaliśmy się podpisać nowy kontrakt, obejmujący również sezon 2023/2024 – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Zobacz również
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2022/2023

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę