Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szykuje się sensacyjny powrót do Asseco Resovii

Szykuje się sensacyjny powrót do Asseco Resovii

fot. Patryk Głowacki

Jak informuje Przegląd Sportowy Asseco Resovia szykuje sensacyjny transfer na pozycję rozgrywającego. Po trzech latach przerwy koszulkę rzeszowskiego klubu ma założyć … Fabian Drzyzga.  Jest to zaskoczenie tym większe, że w Asseco Resovii zakontraktowany jest już inny reprezentant Polski, Marcin Komenda, po drugie nikt się nie spodziewał, że dwukrotny mistrz świata wróci do Plusligi. 

Jak informuje „Przegląd Sportowy”  transfer Fabiana Drzyzgi ma być ogłoszony na dniach. Dla dwukrotnego mistrza  świata będzie to powrót na Podpromie, gdzie występował  latach 2013–17. Pod batutą reprezentanta Polski drużyna zdobyła mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa Polski oraz srebrny medal Ligi Mistrzów.  Kolejne trzy sezony Drzyzga spędził za granicą, w Olimpiakos Pireus i dwa ostatnie w  Lokomotivie Nowosybirsk. W ostatnim sezonie poprowadził swój zespół do mistrzostwa Rosji, ale okazało się, że nie zostanie w klubie. – Rozmowy trwały już jakiś czas. Mieliśmy plan A i B, ale ostateczną rozmowę z klubem odbyłem dosłownie dzień przed tym, jak dowiedzieliśmy się, że Superliga kończy rozgrywki, a Lokomotiw zostaje mistrzem Rosji. Szefowie klubu niczego przede mną nie ukrywali, szczerze przedstawili mi plan drużyny na kolejny sezon i przyznali, że nie widzą w nim mojej osoby. Szanuję ich za to, że mieli na tyle odwagi, by normalnie ze mną o tym porozmawiać, a nie zwodzić czy później nie odbierać telefonów. Rozstaliśmy się we wzajemnym szacunku i normalnych relacjach – mówił w jednym z wywiadów.Początkowo sądzono, że Drzyzga podpisze umowę z innym rosyjskim klubem, albo w Serie A. Spekulowano o transferze do  Sir Safety Perugia, jako zastępstwo za Luciano De Cecco. Ostatecznie włodarze włoskiego giganta zdecydowali się na Dragana Travicę.  Po zakontraktowaniu Drzyzgi w Asseco Resovii rodzi się zatem pytanie, co z Marcinem Komendą? Czy zostanie wypożyczony do innego klubu?  Włodarze Resovii zakontraktowali już ponoć także Pawła Woickiego.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Plusligi w sezonie 2020/2021

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę